Zdrowie jest dziś bardzo modnym tematem. Niestety przy całej treningowej i dietowej otoczce wciąż zapominamy o kluczowej sprawie. Sen jest podstawą zdrowego trybu życia. Bez niego ciężko jest utrzymać trening i dietę. Sen to oczywiście przestrzeń na wypoczynek, a dzięki energii jesteśmy w stanie ćwiczyć i pokonywać nowe przeszkody, ustanawiać nowe życiowe rekordy i podnosić jeszcze więcej na siłowni. Ale z drugiej strony to także wsparcie dla procesu regeneracji – sprawia on, że możemy ćwiczyć więcej, częściej i bardziej wydajnie. Co więcej, dzięki właściwemu wysypianiu się, które zapewni dobry materac, jesteśmy także bardziej aktywni, bardziej skłonni do ruchu. Ma on  nie tylko wpływ na aspekt fizyczny, ale też na aspekt psychiczny. Sen jest dobrym sposobem na poprawienie  kondycji psychicznej w przypadku lekkich spadków nastroju. Reguluje on także wiele procesów hormonalnych. To one często przyczyniają się do naszego smutku i braku motywacji. Warto dobrze się wysypiać! Zapewni nam to odpowiednio twardy materac.

Twardość materaca – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru materaca możemy brać pod uwagę wiele różnych aspektów. Dla niektórych kluczowe są wymiary – w małych sypialniach standardem są materace 90x200. W większych niektóre osoby stawiają na rozwiązania do nawet 200 centymetrów na 200. Istotne są także okresy gwarancji. Najlepsze materace gwarantują nawet kilkanaście lat bezproblemowego wykorzystania. Jednak to, co ma największe znaczenie, to twardość. To ona w głównej mierze odpowiada za nasz komfort. Przekonajmy się, który materac jest dla Ciebie. Rozpoznasz to za pomocą swojej masy ciała. Poniżej prezentujemy wzornik:

Masa poniżej 60 kilogramów – materac miękki. Często są to materace piankowe lub dla dzieci. Oznaczany jako H1.

Masa od 60 kilogramów do 80 kilogramów – materac o średniej twardości – oznaczany jako H2.

Masa od 80 do 100 kilogramów –

materac twardy

, prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych typów materaca. Oznaczany jest jako H3.

Masa powyżej 100 kilogramów – materac bardzo twardy. Dla osób, które lubią bardzo twarde podłoża, oznaczany jako H4.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Oczywiście nie są to jedyne parametry, które powinniśmy brać pod uwagę. Zdecydowanie ułatwiają jednak zakupy przez internet. Zazwyczaj powyższa skala sprawdza się doskonale, jednak nie bierze ona pod uwagę czynnika indywidualności. Każdy ma inne ciało i inne potrzeby. Czasami zdarza się, że sprawdzi się dla nas materac o znacznie wyższej twardości niż rekomendowany. Raczej nie dzieje się to w odwrotny sposób, lepiej nie wybierać materaca o niższej twardości niż rekomendowana.

Warto stawiać na produkty renomowanego producenta

W przypadku firmy Hilding Anders mamy do czynienia z bardzo szerokim wyborem materacy twardych, bardzo twardych, o średniej twardości i miękkich. Przykładowo Hilding Pasodoble to materac twardy, Hilding Fandango może mieć średnią twardość, a Hilding Rumba charakteryzuje się twardością na poziomie H1. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Sama marka znana jest z wysokiej jakości materacy, które od wielu lat dostarcza także do Polski. W jej ofercie znajdują się materace medyczne i szeroki przekrój innych materacy do zadań specjalnych.

________________________________

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Materiał Promocyjny