Konferencja naukowa Metodologia Badań Statystycznych MET2023

Metodologia Badań Statystycznych MET2023 to kolejna z cyklu konferencji naukowych, które są miejscem spotkań ekspertów statystyki publicznej polskiej i międzynarodowej z przedstawicielami: środowiska naukowego, decydentów i praktyków zarządzania oraz biznesu i użytkowników badań statystycznych.

Publikacja: 22.06.2023 09:00

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym MET2023

Celem konferencji, planowanych wystąpień i debat, jest poszukiwanie najwłaściwszych podejść i metod badawczych w obliczu zmieniających się warunków funkcjonowania statystyki oficjalnej.

Debaty prowadzone w czasie konferencji Metodologia Badań Statystycznych MET2023 będą miały na celu wyznaczenie innowacyjnych przedsięwzięć wobec wyzwań i zadań stawianych przed statystyką publiczną. Stąd koncentracja na metodologicznych problemach procesów generowania i analizy danych w badaniach reprezentacyjnych, pełnych (spisach) oraz danych pochodzących ze źródeł pozastatystycznych (administracyjnych i nowych źródeł danych, takich jak Big Data).

Przewodniczącym komitetu naukowego konferencji MET2023 jest prezes GUS, dr Dominik Rozkrut. - Rola statystyki publicznej jest nie do przecenienia. My konstytuujemy jeden wspólny język w debacie publicznej - język danych statystycznych – podkreśla prezes GUS.

Konferencja MET2023 to również dyskusje na temat usprawnień w zakresie komunikowania i udostępniania wyników badań, cechujących się wysoką jakością i wiarygodnością.

Bloki tematyczne stanowią wstępną propozycję sesji z sugestią elastycznej interpretacji wy-stępujących w nich nazw dziedzin i problemów metodologicznych. Wśród bloków tematycznych MET2023 znajdą się m.in.: statystyka matematyczna, metoda reprezentacyjna i statystyka małych obszarów, Big Data i dane statystyczne, czy historia statystyki publicznej.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest pod adresem: met2023.stat.gov.pl

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym MET2023

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym MET2023

Celem konferencji, planowanych wystąpień i debat, jest poszukiwanie najwłaściwszych podejść i metod badawczych w obliczu zmieniających się warunków funkcjonowania statystyki oficjalnej.

Pozostało 87% artykułu
Kraj
Otwarto Muzeum Historii Polski. Będzie w pełni gotowe za trzy lata
Materiał Promocyjny
Podróżuj ekologicznie! Program Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności
Kraj
Awaryjne lądowanie samolotu w Warszawie. Nieoficjalnie: Awaria silnika
Kraj
Marsz miliona serc po władzę, a PiS betonuje system
Kraj
Ruszyła rejestracja na VII Festiwal Teologii Politycznej: 4 X/ 6 X/ 9 X/ 16 X
Materiał Promocyjny
„Skoro wiemy, że damy radę, to zróbmy to”. Oto ludzie, którzy tworzą Izerę
Kraj
Coraz bliżej prawdy o rakiecie w Przewodowie. Wiadomo czyj był pocisk
Kraj
PiS przeciwko Holland. „Prezydent Duda segreguje Polaków na podstawie oglądanych filmów”