Turów przegrał z Treflem pierwszy półfinał

PGE Turów Zgorzelec przegrał 62:76 z Treflem Sopot pierwszy mecz półfinałów mistrzostw Polski

Publikacja: 14.04.2011 00:18

Trefl dobrze zaczął , po czterech minutach prowadził 10:7 i choć gospodarzom udało się później doprowadzić do remisu (15:15), to końcówka pierwszej kwarty ponownie należała do koszykarzy z Sopotu. W drugiej kwarcie powiększyli oni przewagę (wynosiła ona nawet 15 punktów), w trzeciej odparli atak Turowa, który odrobił straty do zaledwie trzech punktów (42:45). W ostatniej kwarcie Trefl znów rządził, dobijając Turów rzutami z dystansu. Na pięć minut przed końcem mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Turów poddał się.

1/2 FINAŁU (do 4 zwycięstw):

• Turów Zgorzelec – Trefl Sopot 62:76 (15:23, 13:16, 25:17, 9:20).

Dla Turowa: T. Thomas 13, D. Kickert 12, R. Tomaszek 9, K. Wysocki 8, D. Jackson 8, I. Zigeranovic 5, M. Gabiński 5, M. Kuebler 2, M. Jarmakowicz 0, O. Bukowiecki 0, B. Bochno 0, M. Brkic 0. Trefl: F. Dylewicz 24, L. Kinnard 14, D. Ceranic 11, P. Kikowski 11, M. Stefański 7, L. Harrington 5, A. Waczyński 2, G. Gustas 2, S. Ljubotina 0, P. Malesa 0.

Stan rywalizacji 0-1.

Drugi mecz w piątek też w Zgorzelcu.

Dziś drugi mecz pary Asseco Prokom Gdynia – Energa Czarni Słupsk (1-0).

Koszykówka
NBA. Jeremy Sochan lepszy od Brandina Podziemskiego. Zdobył 20 punktów
Koszykówka
Reprezentacja polskich koszykarzy czeka na lwa. Czy będzie nim rewelacyjny debiutant NBA?
Koszykówka
Zimny prysznic dla reprezentacji Polski. Kompromitacja w meczu z Macedonią Północną