Zwycięstwo w Bischofshofen. Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Kamil Stoch wygrał turniej w Bischofshofen, ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Polak jest drugim w historii zawodnikiem, który wygrał wszystkie konkursy w jednej edycji.

Aktualizacja: 06.01.2018 17:52 Publikacja: 06.01.2018 15:47

Kamil Stoch w pierwszej serii skoczył 133.5 metra. Drugie miejsce zajął po skoku na odległość 132 metrów Dawid Kubacki. Do finałowej serii dostali się również Piotr Żyła i Stefan Hula.

Trzeci po pierwszej serii jest Stefan Kraft. Do prowadzącego Stocha traci 3,4 pkt. Do Kubackiego 0,9 pkt.

Stefan Hula jest 17. (123.5 m), a Piotr Żyła 26. (121 m.). Do drugiej serii nie awansowało trzech Polaków. 33. był Tomasz Pilch (116,5 m), 41. Maciej Kot (113,5 m), a 50. Jakub Wolny (97,5 m).

W drugiej serii Piotr Żyła uzyskał 125,5 metra. Niemal identyczny skok oddał Stefan Hula - 126 metrów.

W drugiej serii warunki na skoczni poprawiły się i wielu skoczków oddawało skoki bliskie 140 metrów. Przed skokami Dawida Kubackiego i Kamila Stocha obniżono belkę startową.

Kubacki oddał skok na odległość 127,5 metra. Kamil Stoch wylądował na 137 m. Tyle wystarczyło, by wygrać dzisiejszy konkurs.

Na drugim miejscu w konkursie znalazł się Norweg Anders Fannemel. Trzeci był Andreas Wellinger.

Na podium 66. konkursu Turnieju Czterech Skoczni znaleźli się: Kamil Stoch, Andreas Wellinger i Anders Fannemel. Dawid Kubacki zakończył turniej na szóstym miejscu.

2 / 3
Inne sporty
Bratobójcza walka o igrzyska. Polacy zaczęli wyścig do Paryża
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?
kolarstwo
Katarzyna Niewiadoma wygrywa Strzałę Walońską. Polki znaczą coraz więcej
Inne sporty
Paryż 2024. Tomasz Majewski: Sytuacja w Strefie Gazy zagrożeniem dla igrzysk. Próba antydronowa się nie udała