Jesienne spotkanie działaczy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w Zurychu poświęcone sprawom kalendarzowym przyniosło m. in. publikację oficjalnego programu Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2018/2019 oraz programu wstępnego na następną zimę.

Z publikacji wynika, że polscy kibice powinni po staremu rezerwować dwa terminy w sezonie. Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle-Malince będzie ponownie miejscem inauguracji zawodów PŚ: 17 i 18 listopada 2018 roku oraz 23 i 24 listopada 2019 roku. Za każdym razem pierwszego dnia rozegrany zostanie konkurs drużynowy, drugiego indywidualny, oba przy sztucznym oświetleniu.

Również Wielka Krokiew w Zakopanem zachowała znane miejsce w kalendarzu: tej zimy konkursy odbędą się 19 i 20 stycznia (najpierw drużynowy, potem indywidualny), w przyszłym nieco wcześniej, 11 i 12 stycznia (oba indywidualne), zaraz po Turnieju Czterech Skoczni.

Główna zmiana tego sezonu dotyczny marcowego turnieju Raw Air w Norwegii – z planu konkursów wypadła skocznia mamucia w Vikersund, gdyż nie została zmodernizowana wedle wskazówek FIS, tym samym nie uzyskała homologacji. Norwegowie na razie nie zgłosili innego miejsca wielkiego finału Raw Air 2019, miejsce w kalendarzu jest puste, ale nie ma wątpliwości, że FIS nie zmieni zdania i lotów po 250 m na Vikersundbakken tej zimy nie zobaczymy.

Ponownie zobaczymy natomiast w grudniu skoki pucharowe na skoczni w Klingenthal. Pod koniec zimy, od 19 lutego do 3 marca w PŚ nastąpi przerwa na czas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld (Austria). W następnym sezonie zaś do kalendarza wejdzie po raz pierwszy weekend skoków w Erzurum (Turcja) – dokładnie 8 i 9 lutego 2020 r. Skoczkowie polecą prawdopodobnie także na dwa konkursy do USA.