Zła pogoda po raz pierwszy tej zimy tak radykalnie zmieniła plany organizatorów Pucharu Świata. Silne podmuchy nad skocznią zaczęły się w Lahti już od rana. Organizatorzy trochę na siłę zdołali jeszcze rozegrać zawody pucharowe w kombinacji norweskiej, ale skoro po południu wiatr tylko się wzmocnił, to obie serie treningowe oraz kwalifikacje skoczków po kilkudziesięciominutowej zwłoce musiały zostać odwołane.

Zmieniony z powodu piątkowych niedogodności program Pucharu Świata w Lahti wygląda obecnie tak, że w sobotę o 14:30 zacznie się oficjalny trening (zgłosiło się doń 53 skoczków), po seriach treningowych trenerzy dostaną chwilę na ustalenie i podanie czwórek na konkurs drużynowy, który zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zacznie się o 16:15. Trener Polaków Michal Doležal będzie wybierał z siódemki: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

W niedzielę zamiast serii próbnej od 14:30 rozegrane zostaną kwalifikacje, po których o 16:00 zacznie się konkurs indywidualny. Prognozy pogody na te dwa dni w Finlandii nie są doskonałe, ale trochę lepsze, niż na piątek.