Ósme miejsce sztafety kobiecej i 12. męskiej to najlepsze wyniki reprezentantów Polski w zawodach Pucharu Świata w Hochfilzen.

Polki w składzie: Paulina Bobak, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Magdalena Gwizdoń i Agnieszka Cyl, najlepiej strzelały w stawce 18 sztafet, tylko trzy razy dobierając naboje, ale słabiej pobiegły.

12. miejsce Polaków (Łukasz Szczurek, Tomasz Sikora, Mirosław Kobus i Krzysztof Pływaczyk) to najlepszy występ naszej męskiej sztafety od stycznia 2007 roku. W niedzielę świetnie się spisał Sikora, który po szybkim, bezbłędnym strzelaniu i dobrym biegu wyprowadził drużynę z 19. na piąte miejsce. Nasz najlepszy biatlonista nie był jednak zadowolony z występu w Hochfilzen (32. w sprincie, 17. na dochodzenie). Ciągle dokuczał mu ból żołądka, spowodowany zatruciem przed tygodniem w Oestersund.

„To były najcięższe zawody Pucharu Świata w moim życiu. Cieszę się ze zdobytych punktów, wiem, że zawdzięczam je postawie na strzelnicy. Forma biegowa – no cóż, pobiegłem na tyle, na ile pozwoliło zdrowie” – napisał Sikora na swojej stronie internetowej.