Robert Karaś walczy ze zmęczeniem i kontuzją

Polak jest liderem Brasil Ultra Tri, ale odnowiły się problemy, przez które musiał zejść z trasy rok temu.

Publikacja: 24.05.2023 20:18

Robert Karaś walczy ze zmęczeniem i kontuzją

Foto: Facebook/Robert Karaś

Karaś znów próbuje pobić rekord świata na dystansie 10-krotnego Ironmana (38 kilometrów pływania, 1800 km na rowerze i 422 km biegu), wynoszący 182 godziny. W zeszłym roku na podobnej imprezie w Szwajcarii też przewodził stawce, ale lekarze kazali mu zejść z trasy. Polak ledwie trzy tygodnie wcześniej przeszedł operację jąder i podczas jazdy na rowerze wdało się zakażenie.

Teraz sytuacja się powtarza. Karaś z ogromną przewagą nad resztą stawki ukończył część kolarską, przebiegł już pierwszy z dziesięciu maratonów i zaczął kolejny, kiedy jego sztab poinformował o niespodziewanej przerwie. W nocy Karaś spał około trzech godzin, czego chyba nie miał w planach.

Czytaj więcej

Robert Karaś jest z żelaza i znów walczy o rekord świata

Podobno ból był tak duży, że polski triathlonista nie mógł nawet chodzić. Wrócił na trasę, dobił do 62 kilometrów, a potem zdecydował, że znowu odpocznie. Zamierzał spędzić osiem godzin w pokoju medycznym, zbić opuchliznę, a potem wrócić na trasę i przebiec ciągiem 360 kilometrów. Niespodziewanie wrócił jednak na trasę szybciej. Jego sztab o 16:30 meldował, że Karaś miał za sobą 73 kilometry

Drugi w klasyfikacji generalnej Jurand Czabański po południu polskiego czasu ukończył część rowerową i bez przerwy ruszył do biegania. Podobno mocno pokrzepiły go rosół i omlet.

Na trasie jest też trzeci Polak Rafał Godzwon, który jest już blisko ukończenia próby kolarskiej.

rozmowa
Olha Charłan: Czas otworzyć oczy
Inne sporty
Robert Karaś rekordzistą – za sukces sława i chwała
Wywiad
Rafał Sonik: Chcemy czynić dobro
Szachy
Magnus Carlsen strzelił cztery gole i wygrał w Warszawie. Jan-Krzysztof Duda drugi
Szachy
Jan-Krzysztof Duda: Łatwiej zostać mistrzem świata