Obaj wystartują w pełnym cyklu prestiżowych wyścigów samochodów GT3 - Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS Sprint Cup. Pierwsza z pięciu rund sezonu już 1 maja na brytyjskim torze Brands Hatch. 

- Nie ukrywam, że jestem bardzo podekscytowany rywalizacją z Rossim, który po niesamowitej karierze motocyklowej debiutuje w tym roku w wyścigach samochodów GT3 - przekonuje Igor Waliłko. -Gdy byłem mały, mój tata ścigał się na motocyklach, a Valentino był moim największym idolem, dlatego dzielenie z nim toru to spełnienie moich dziecięcych marzeń - dodaje pochodzący z Zielonej Góry kierowca, który będzie reprezentował barwy doświadczonej, francuskiej ekipy Akkodis ASP.

Waliłko już jako ośmiolatek wygrał swój pierwszy wyścig kartingowy, a potem rywalizował na międzynarodowych torach m.in. z aktualnym mistrzem świata Formuły 1, Maxem Verstappenem, reprezentując barwy ekipy innej gwiazdy F1, Lewisa Hamiltona. 

W wieku 17 lat zadebiutował w wyścigach bolidów jednomiejscowych, regularnie stając na podium w Formule 3. Od 2016 roku ściga się samochodami w specyfikacji GT3. Na swoim koncie ma m.in. starty w towarzyszącej Formule 1 serii Porsche Supercup. 

Po udanym sezonie 2021, w trakcie którego zajął wysokie, szóste miejsce w serii ADAC GT Masters i wywalczył tytuł drugiego wicemistrza wśród juniorów, w tym roku Waliłko zadebiutuje w pełnym cyklu GT World, obok serii DTM uważanym za najwyższą kategorię wyścigów GT3 na świecie. Pojedzie Mercedesem AMG GT3 EVO napędzanym 550-konnym silnikiem V8. Wystartuje we wszystkich pięciu rundach serii Sprint Cup. Podczas każdej z nich odbędą się po dwa godzinne wyścigi, jego zmiennikiem będzie Petru Umbrarescu z Rumunii. Celem załogi będzie walka o tytuł w kategorii Silver Cup. 

Wszystkie wyścigi z udziałem Polaka kibice będą mogli oglądać na żywo m.in. na oficjalnym kanale serii GT World na YouTubie. 

Kalendarz Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS Sprint Cup

1 maja - Brands Hatch (Wielka Brytania)

15 maja - Magny Cours (Francja) 19 czerwca - Zandvoort (Holandia)

3 lipca - Misano (Włochy)

18 września - Walencja (Hiszpania)