Termin: 18-23 maja, miejsce rywalizacji – Muzeum Polin. Lista startowa zawiera dziesięć nazwisk, które wiele znaczą dla światowych szachów. Oprócz dwóch polskich arcymistrzów, zagrają Amerykanie Levon Aronian, Fabiano Caruana i Wesley So, Węgier Richard Rapport, Ukraińcy Anton Korobow i Kirił Szewczenko, Rumun Constantin Lupulescu oraz legenda szachów z Indii, były lider rankingu FIDE Viswanathan Anand.

Czytaj więcej

Mistrzostwa świata w szachach. Triumf refleksu nad potęgą pamięci

Polscy kibice szachów będą mieli okazję zobaczyć z bliska atrakcyjną rywalizację w szachach szybkich i błyskawicznych, także arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudę, który w drugiej połowie roku wystartuje w ośmioosobowym turnieju pretendentów wyłaniającym rywala gry do z Magnusem Carlsenem w meczu o mistrzostwo świata, więc mocny turniej w Warszawie to dobra okazja także do ciekawego treningu.

Gościem specjalnym będzie jeden z najwybitniejszych szachistów w historii, były mistrz świata Garri Kasparow, którego fundacja jest współorganizatorem turnieju.

Superbet Rapid & Blitz Poland to część cyklu Grand Chess Tour, który miał debiut w 2015 roku w USA, w tej edycji obejmie także rywalizację w Stanach Zjednoczonych, Rumunii i Chorwacji. Pula nagród w Warszawie to 175 tys. dol., mistrz weźmie z niej 40 tysięcy.