Puchar Świata. Norwegia ma nowego króla

Norweg Vetle Sjastad Christiansen został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biatlonie. Polacy rywalizację najlepszych śledzą jako widzowie.

Publikacja: 05.12.2021 16:28

Norweg Vetle Sjastad Christiansen

Sztafeta, którą stworzyli Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec i Przemysław Pancerz, nie ukończyła sobotnich zawodów. Nasi biatloniści zostali zdublowani.

Polacy w rankingu olimpijskim zajmują dziś 24. miejsce. Wśród reprezentacji biorących regularnie udział w zawodach Pucharu Świata niżej są tylko Kazachowie. Istnieje możliwość, że na przyszłoroczne igrzyska do Pekinu poleci tylko jeden biatlonista z Polski. Sztafety mężczyzn na olimpijskich trasach zabraknie po raz drugi z rzędu.

Nasi kadrowicze dwa pierwsze weekendy Pucharu Świata zakończyli bez punktów. Najlepszym mogli tylko kibicować, a emocji nie brakowało.

Bohaterem Oestersund został Szwed Sebastian Samuelsson, który wygrał sprint i był trzeci w biegu pościgowym. Formą biegową na początku zimy imponują Francuzi. Tylko raz w czterech startach na podium stał obrońca Kryształowej Kuli Johannes Boe. Lepiej spisuje się jego rodak Vetle Sjastad Christiansen, który przeżywa najlepszy początek sezonu w karierze i jest liderem Pucharu Świata.

Sprint: 1. S. Samuelsson (Szwecja) 22:58.7 (1+0), 2. E. Jacquelin (Francja) +18.0 (0+1), 3. Q. Fillon Maillet (Francja) +21.5 (0+1)… 88. Ł. Szczurek +2:56.3 (0+0), 107. G. Guzik +3:47.6 (1+2), 108. A. Nędza-Kubiniec +3:50.9 (1+2), 114. P. Pancerz +4:55.2 (0+2)

Bieg pościgowy: 1. V. S. Christiansen (Norwegia) 30:14.8 (0+0+1+0), 2. S. Samuelsson (Szwecja) +9.8 (1+1+1+1), 3. E. Jacquelin (Francja) +11.0 (0+0+2+1)

Sztafeta: 1. Norwegia 1:14:09.3 (0+4), 2. Francja +11.2 (0+8), 3. Rosja +45.9 (1+9)… 24. Polska (zdublowani)

Klasyfikacja generalna (po 4 z 22 startów): 1. V. S. Christiansen (Norwegia) 178, 2. S. Samuelsson (Szwecja) 175, 3. T. Boe (Norwegia) 154

2 / 3
Inne sporty
Bratobójcza walka o igrzyska. Polacy zaczęli wyścig do Paryża
kolarstwo
Katarzyna Niewiadoma wygrywa Strzałę Walońską. Polki znaczą coraz więcej
Inne sporty
Paryż 2024. Tomasz Majewski: Sytuacja w Strefie Gazy zagrożeniem dla igrzysk. Próba antydronowa się nie udała