Nasz zawodnik wynikiem 34,653 sek. wyraźnie poprawił rekord życiowy. Ten ostatnio ustanowił w Tomaszowie Mazowieckim w czasie zawodów PŚ i wynosił on 35,07 sek. Przed 22-latkiem znaleźli się Kanadyjczyk Laurent Dubreuil, który wygrał z rezultatem 34,573 sek. Drugi był Rosjanin Artiom Arfiejew - 34,608 sek.

Na 11. pozycji sklasyfikowany został Piotr Michalski - 35,021 sek. Wcześniej czwarty w grupie B był Damian Żurek - 35,251 sek., a zaraz za nim znalazł się Artur Nogal - 35,271 sek.

Na podium, po raz pierwszy w karierze, stanęła też Kaja Ziomek na tym samym dystansie. Polka zajęła trzecie miejsce z rekordem życiowym 37,746 sek. Wygrała po raz trzeci w tym sezonie Amerykanka Erin Jackson - 37,602 sek. Druga była Japonka Nao Kodaira - 37,708 sek. - wylicza Onet.

Dziewiąte miejsce zajęła Andżelika Wójcik - 38,198 sek. W grupie B czwarta była Karolina Bosiek - 38,755 sek., a 25. Natalia Czerwonka - 40,011 sek.

Kania stanął na podium jeszcze raz. Razem z Michalskim i Żurkiem w sprincie drużynowym. Polaków wyprzedzili tylko Chińczycy i Norwegowie.