Kartka jest elegancka. Umieszczona w folderze, którego stosownym tłem są polskie pola golfowe – Sierra Golf Club i Rosa Private Golf Club. Nakład 8 tys. sztuk. Przedstawia wystylizowane przez artystę sylwetki uderzających piłkę dwojga młodych golfistów.

Ona to Dominika Gradecka, jedna z najlepszych amatorek w Polsce, on to Adrian Meronk, najlepszy zawodowiec, grający obecnie w drugiej lidze europejskiej – European Challenge Tour. Wszystko zatwierdza stosowna pieczęć.

Pierwszy dzień obiegu kartki – 31 lipca 2018 roku, dokładnie 25 lat pod tym, jak komitet założycielski składający się z przedstawicieli Gdańsk G&CC, Amber Baltic GC oraz First Warsaw G&CC podpisał dokumenty powołujące do życia Polski Związek Golfa.

Rocznicową kartkę wymyśliła i w największej mierze sprowokowała jej wydanie Elżbieta Panas, pani prezes Polskiego Stowarzyszenie Golfa Kobiet. Ludzie dobrej woli pomogli, artyści (główny: Andrzej Gosik) zrobili swoje, zafoliowana kartka w folderze będzie zapewne kusić kolekcjonerów i przypominać, że odrodzony w 1993 roku golf w Polsce przetrwał ćwierć wieku.

Okolicznościowe spotkanie przyjaciół golfa w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki dało okazję do podsumowań, chwalenia starego sportu i śmiałego spojrzenia w przyszłość. Elżbieta Panas pytana o dalsze pomysły wspomniała o potrzebie budowy stałej siedziby PZGolf, postawienia w niej muzeum golfa i stworzenia narodowego pola pod egidą związku – tak jak mają kraje z bogatą golfową historią. Można rzec: od kartki pocztowej do gwiazd.