Wyprawa KARAKORAM SKI EXPEDITION rozpoczęła się 19 kwietnia, gdy Andrzej Bargiel i jego ekipa (Jędrzej Baranowski, Dariusz Załuski, Kuba Gzela i Bartek Pawlikowski) udali się do Pakistanu. Jej celem było zdobycie oraz zjechanie na nartach z dwóch sześciotysięczników. Jednym z nich jest położony w Dolinie Hushe szczytu Laila Peak (6 096 m n.p.m.). Drugi, to znajdujący się w Dolinie Ghidims-Dur dziewiczy szczyt Yawash Sar II (6 178 m n.p.m.). Szczyty te znajdują się pakistańskim Karakorum, drugim pod względem wielkości paśmie górskim na Ziemi.

Po czterech dniach trekkingu, w środę Bargiel z zespołem dotarli do obozu. W czwartek ruszyli dalej i zatrzymali się u podnóża Yawash Sar II, gdzie na wysokości 5100 metrów spędzili noc. W piątek rano Bargiel rozpoczął atak szczytowy. Jak donosi Everst Today, drugi cel wyprawy został już osiągnięty. Dotychczas nikomu w historii nie udało się stanąć na wierzchołku Yawash Sar II. Polski himalaista i narciarz ekstremalny Andrzej Bargiel nie tylko zdobył górę, ale i zjechał z niej na nartach.

Całość wyprawy planowana jest na około 4-5 tygodni.

Andrzej Bargiel jest polskim himalaistą, skialpinistą oraz biegaczem górskim. Na swoim koncie ma wiele nagród. Jest trzykrotnym mistrzem Polski w skialpinizmie, trzecim w klasyfikacji generalnej pucharu świata, rekordzistą świata w biegu na Elbrus. Bargiel jako pierwszy narciarz na świecie zjechał na nartach ze szczytu Broad Peak. Jako pierwszy człowiek w historii zjechał również na nartach ze szczytu K2. Spektakularnego wyczynu dokonał 22 lipca ubiegłego roku.

We wrześniu ubiegłego roku zrezygnował z wyprawy, której celem było wejście na Mount Everest i zjazd ze szczytu. Powodem decyzji było to, że istniało zagrożenie oberwania się seraka, który wisi nad lodowcem. Bargiel podkreślał jednak, że nie jest wykluczone, że podejmie w przyszłości kolejną próbę zdobycia Everestu i zjechania ze szczytu na nartach.