Jak pisze portal tatromaniak.pl, ze względu na trudne warunki na K2 w tym sezonie, kilka dni temu wszystkie działające w górze zespoły się wycofały. Nie zrobili tego jednak Nepalczyk Nirmal Purja i jego zespół. Mimo trudności zdecydowali, że podejmą próbę wejścia na drugi co do wysokości szczyt świata. 

Były żołnierz brytyjskich sił specjalnych, Nepalczyk Nirmal Purja, realizuje projekt o nazwie “Project Possible 14/7”, który zakłada zdobycie wszystkich 14 ośmiotysięczników w jedyne 7 miesięcy.

Swoje wyzwanie Purja rozpoczął 24 kwietnia wejściem na Annapurnę. Następnie wszedł na Dhaulagiri i Kanczendzongę.  Wspinacz dokonał także niesamowitego wyczynu jakim było zdobycie trzech ośmiotysięczników w ciągu 48 godzin: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. 

Kilka dni po tym osiągnięciu himalaista ogłosił, że ze względu na kwestie finansowe, dalsze powodzenie jego projektu stoi pod dużym znakiem zapytania. Ostatecznie zdecydował jednak, że będzie kontynuował przedsięwzięcie. Trzy tygodnie temu wspinacz zdobył Nanga Parbat, a następnie przeniósł ze swoim zespołem w Karakorum. Udało im się wejść na Gaszerbrum I i Gaszerbrum II, a następnie podjęli się jednego z największych wyzwań, K2. Nepalczyk wraz z czterema szerpami stanął dziś na wierzchołku szczytu, co oznacza, że na swoim koncie ma 10 ośmiotysięczników zdobytych w trzy miesiące.