Samochód osobowy wjechał tam w ciężarówkę wracającą z manewrów Anakonda -16.

Do wypadku doszło w nocy, gdy wojskowa kolumna włączała się do ruchu na autostradzie A18. Żołnierze wracali z poligonu w Świętoszowie, gdzie brali udział w ćwiczeniach.

W amerykańską cysternę prowadzoną przez żołnierkę wjechało auto osobowe jadące autostradą. W wyniku zderzenia samochód osobowy został kompletnie zniszczony.

– Cywilny samochód osobowy wpadł w ciężarówkę z benzyną. Jedna osoba nie żyje, a druga jest ciężko ranna – mówił w tvn24.pl Sebastian Woźniak z prokuratury w Bolesławcu, która wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Autostrada w kierunku granicy polsko-niemieckiej była zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu nadal pracuje straż pożarna oraz wojsko.

Anakonda-16 to największe w Polsce po 1989 r. ćwiczenia wojskowe. W manewrach bierze udział ok. 31 tys. żołnierzy z 18 państw. W tym 12 tys. z Polski.

Wykorzystują oni 3 tys. pojazdów, 105 samolotów i śmigłowców oraz 12 okrętów. Ćwiczą wojskowi z 18 państw NATO i pięciu państw Partnerstwa dla Pokoju.

Ćwiczenia Anakonda odbywają się od 2006 r. co dwa lata. Są organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.