Z badania wynika też, że zdaniem jednego na 10 pełnoletnich Amerykanów w wieku do 40 lat nie wierzy, że w czasie II wojny światowej doszło do zagłady Żydów.

Z kolei 11 proc. respondentów w tej grupie jest zdania, że to Żydzi są odpowiedzialni za Holokaust.

Greg Scheider, wiceprzewodniczący Konferencji Roszczeniowej określił wyniki badania jako "szokujące i zasmucające".

- Najważniejsza lekcja - nie możemy tracić więcej czasu - dodał.

Schneider ostrzegł, że jeśli "obecny trend się utrzyma" wówczas "kluczowa lekcja z tego strasznego fragmentu historii zostanie utracona".

Badanie o którym mowa było pierwszym ogólnokrajowym badaniem na temat wiedzy o Holokauście wśród milenialsów i przedstawicieli "Pokolenia Z".

Najwięcej respondentów uważających Holokaust za mit jest w Nowym Jorku - mieście z największą żydowską społecznością w kraju oraz w stanach Indiana i Kalifornia.

Najwyższy poziom wiedzy na temat Holokaustu u młodych Amerykanów stwierdzono natomiast w stanach Wisconsin, Minnesota i Massachusetts.

Z badania wynika też, że ponad połowa respondentów nie potrafiło wymienić nazwy żadnego z 17 nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Schneider wezwał do postawienia na edukację w kwestii Holokaustu. - Edukacja to najlepsza obrona przed ignorancją i nienawiścią - stwierdził.