Pogrzeb państwowy Danuty Siedzikówny pseudonim „Inka", sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK oraz ppor. Feliksa Selmanowicza – pseudonim „Zagończyk", dowódcy 2 kompanii 4 Wileńskiej Brygady AK odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia 2016 r. - w 70. rocznicę wykonania wyroku śmierci na bohaterach przez komunistycznych oprawców.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą świętą w Bazylice konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku o godz. 12, skąd kondukt pogrzebowy uda się na Cmentarz Garnizonowy w Gdańsku, ul. Dąbrowskiego 2. Będzie im przewodniczył abp Leszek Sławoj Głódź.

Dzień wcześniej, w sobotę 27 sierpnia, w Kaplicy Królewskiej Bazyliki konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku w godzinach 17-22 zostaną wystawione trumny ze szczątkami bohaterów.

Jak pisaliśmy w "Rzeczpospolitej" pochówek bohaterów będzie wspólny, o czym zdecydowały ich rodziny. Oboje zginęli tego samego dnia w 1946 r., pochowani zostali też obok siebie w bezimiennym grobie. Miejsce to jesienią 2014 r. odnalazł na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku zespół poszukiwawczy IPN kierowany przez prof. Krzysztofa Szwagrzyka.

"Rzeczpospolita" jako pierwsza podała informację o planowanej dacie pogrzebu. Z informacji, którą otrzymaliśmy z Ministerstwa Obrony Narodowej wynika, że Antoni Macierewicz zdecydował się awansowac "Inkę" na pierwszy stopień oficerski czyli podporucznika.