Swoją ofertę na 29. Targach Książki Historycznej prezentuje blisko 120 wydawców, w tym wiele polskich muzeów uczestniczących w Salonie Książki Muzealnej. Obok książek dużych wydawnictw, można kupić na targach książki wydawnictw małych i "niszowych". Tradycyjnie obecne na Targach są również antykwariaty.

Potencjalnych kupców mogą kusić rabaty oraz spotkania z autorami. Swoje książki będą podpisywać podczas Targów m.in.: prof. Andrzej Nowak, Adam Bujak, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Tymoteusz Pawłowski, Tomasz Stańczyk, Krzystof Jabłonka, Krzysztof Karoń, Ewa Kurek, Iwona Kienzler i Marek Teler. Targom Książki Historycznej będą też towarzyszyły dyskusje panelowe i prelekcje. W piątek odbędzie się premiera książki "1989. Jesień narodów" oraz dyskusja nad nią z udziałem Łukasza Kamińskiego, Aleksandra Gabrynowicza i Pawła Ukielskiego. Na sobotę zaplanowane jest m.in. spotkanie z Grzegorzem Małeckim (byłym szefem ABW) i Łukaszem Maziewskim, autorami książki "W cieniu" a także z Maciejem Górnym, autorem książki "Polska bez cudów. Historia dla dorosłych". W niedzielę m.in. dojdzie natomiast do debaty pomiędzy Piotrem Zychowiczem, Krzysztofem Rakiem i Jackiem Bartosiakiem.

W czwartek ogłoszono laureatów Nagrody KLIO za najlepsze książki historyczne roku. Nagrodę I stopnia w kategorii autorskiej (o wartości 15 tys. zł) dostał Wojciech Szatkowski za pracę „Józef Oppenheim – przyjaciel Tatr i ludzi”, a nagrodę I stopnia w kategorii monografia naukowa otrzymał Tomasz Kurpierz za książkę „Henryk Sławik 1894-1944.Biografia socjalisty”.