I Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski spotkał się z niezwykle żywym rezonansem w środowisku: nadesłano aż 34 partytury. W trakcie uroczystego koncertu jury pod przewodnictwem Henryka Mikołaja Góreckiego przyzna główną nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Przewidziana została także nagroda publiczności.

Konkurs na komiks „Z Wawelu pod Grunwald – Na 600-lecie bitwy” ogłoszony przez Zamek Królewski pod patronatem Wydawnictwa EGMONT Polska dał odpowiedź na pytanie, czy można ciekawie, niesztampowo, z dystansem lub humorem opowiedzieć historię o zmaganiach pod Grunwaldem. Jury pod kierunkiem prof. Janusza Matuszewskiego i opieką artystyczną Przemysława „Trusta” Truścińskiego oceniało 47 nadesłanym komiksów. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marta Grabowska za pracę „Pod Grunwaldzkim Mieczem”.

Uczennice krakowskich szkół podstawowych Karolina Sanowicz oraz Gabriela Tekieli zostały laureatkami Grand Prix regionalnego konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego upamiętniającego 600-lecie Bitwy. Na konkurs nadesłano 217 prac z Krakowa i regionu krakowskiego. Poziom zgłoszonych projektów był bardzo wysoki. Jury zdecydowało więc o zwiększeniu liczby nagród i przyznało 41 nagród I, II i III stopnia.