Grand Prix Chin to wyścig zaliczany do Mistrzostw Świata Formuły 1, który odbywał się w sezonach 2004–2019 na torze Shanghai International Circuit w Szanghaju.

W 2023 roku GP Chin miało odbyć się ponownie, ale - jak informuje Formuła 1 - ze względu na "trwające nadal trudności związane z sytuacją jeśli chodzi o COVID-19" wyścig w Szanghaju w przyszłym roku się nie odbędzie.

Czytaj więcej

Chińska policja wykorzystuje dane z telefonów komórkowych do namierzania protestujących

Formuła 1 szuka teraz alternatywnego miejsca, które mogłoby wypełnić lukę w kalendarzu wyścigów po odwołaniu imprezy w Chinach. 

Sezon Formuły 1 w 2023 roku rozpocznie się 5 marca w Bahrajnie, a zakończy 26 listopada wyścigiem w Abu Zabi.

Władze Chin stosują politykę "zero COVID", której celem jest całkowite wygaszanie wykrywanych ognisk zakażeń koronawirusem

Chiny borykają się obecnie z największą falą zakażeń koronawirusem od kwietnia tego roku. Przywracane w wielu miejscach obostrzenia doprowadziły do wybuchu niezadowolenia społecznego w kraju i protestów w miastach, które przybrały formę antyrządową.

Władze Chin stosują politykę "zero COVID", której celem jest całkowite wygaszanie wykrywanych ognisk zakażeń koronawirusem. Władze w Pekinie - mimo protestów - nie zamierzają od niej odchodzić.