fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

firma.rp.pl

Tarcza branżowa – zawieszenie poboru opłaty targowej

Tarcza branżowa zakłada zawieszenie poboru opłaty targowej w 2021 r.
Tarcza branżowa zakłada zawieszenie poboru opłaty targowej w 2021 r. Źródło: Adobe Stock
Tarcza branżowa zakłada zawieszenie poboru opłaty targowej w 2021 r. Będzie to ulga dla mikroprzedsiębiorców.

Opłata targowa pobierana jest niemal wyłącznie od drobnych przedsiębiorców, nieposiadających infrastruktury handlowej, dokonujących sprzedaży osobiście, przy pomocy członków rodziny lub pojedynczych pracowników. Dla takich firm konieczność uiszczania choćby niewysokich opłat jest odczuwalnym obciążeniem, a ich zawieszenie będzie wymiernym wsparciem.

Dla części gmin, które mają duże targowiska oraz tych o charakterze uzdrowiskowym lub turystycznym wpływy z opłaty są istotną pozycją budżetową. Dlatego samorządy, które stracą z tego powodu dochody, mają otrzymać rekompensaty ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Ze względu na fakt, że w niektórych gminach dochody z tytułu opłaty targowej nie są wysokie, projekt przewiduje zwrot dochodów w przypadku, gdy przekraczały one w danej gminie 10 tys. zł (za punkt odniesienia przyjmuje się 2019 r.). Utrata dochodu zostanie w pełni zrekompensowana – z góry za cały rok, do 31 marca 2021 r. ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Ze względu na fakt, że w niektórych gminach dochody z tytułu opłaty targowej nie są wysokie, projekt przewiduje zwrot dochodów w przypadku, gdy przekraczały one w danej gminie 10 tys. zł (za punkt odniesienia przyjmuje się 2019 r.). Utrata dochodu zostanie w pełni zrekompensowana – z góry za cały rok, do 31 marca 2021 r. ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Źródło: firma.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA