fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

firma.rp.pl

Stres w pracy – pandemia bardziej stresuje kobiety

Stres w pracy uderza w kobiety.
Na stres w pracy w warunkach pandemii bardziej narażone są kobiety. Źródło: Adobe Stock
46 proc. pracujących Polaków przyznało, że od wybuchu epidemii koronawirusa mierzy się ze zwiększonym stresem w pracy.

Stres w pracy to przez pandemię i jej konsekwencje narastający problem. Jak wynika z badań „Barometru Polskiego Rynku Pracy” na takie emocje bardziej narażone są kobiety, wśród których ten odsetek sięga aż 54 proc. Mężczyźni wydają się bardziej odpornie. O problemie mówi 38 proc. panów.

Jak zauważają eksperci Personnel Service, stres w pracy, nerwy to efekt przymusowej pracy zdalnej, godzenia obowiązków domowych i zawodowych w jednej przestrzeni i naturalnie strach przed zachorowaniem. Taka mieszanka negatywnych bodźców odbija się na zdrowiu psychicznym pracujących. Tym bardziej, że obawy potęguje niepewna sytuacja gospodarcza. W konsekwencji prawie co piąty z nas uważa, że jego pozycja na rynku pracy jest gorsza niż rok wcześniej.

– W zeszłym roku rynek pracy zmienił się o 180 stopni. Wiele jego elementów już nigdy nie będzie takich samych. Masowa praca zdalna, większe wykorzystanie technologii, ale też ciągła niepewność powodowały, że mamy teraz do czynienia ze zwiększonym poziomem stresu pracowników. Z tym wyzwaniem będą sobie musieli poradzić pracodawcy – mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Stres w pracy, a jej warunki

Polacy w zakresie poprawy „pandemicznych” warunków pracy nie są jednak optymistami. Niemal połowa jest zdania, że w br. nic się nie zmieni w stosunku do roku ubiegłego (jedynie 7 proc. zatrudnionych patrzy na kolejne miesiące z nadzieją).

Źródło: firma.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA