Status bitcoina dzisiaj

O bitcoinach mówi się różnie, ale choć wiele jest głosów sceptycznych, mówiących o tej walucie w sposób negatywny, to coraz więcej inwestorów aktywnie interesuje się kryptowalutami, sprawdzając kursy btc, poznając giełdy bitcoin, oceniają swoje szanse na zarobek na tym polu.  

Bitcoin już dawno przestał być ciekawostką dla entuzjastów nowych technologii, stał się rentownym instrumentem finansowym dla wielu instytucji finansowych i wielkich przedsiębiorstw. Nieprzypadkowo wiele osób śledzi rozwój wydarzeń, zastanawiając się, jak bardzo wartość bitcoina jeszcze wzrośnie. Co wiemy na ten temat?

Ile będzie kosztować bitcoin?

To zależy, na jakim modelu prognostycznym będziemy bazować, bo ich analizy trochę się różnią. Model Stock-to-Flow przewiduje, że cena bitcoina wzrośnie do 100 000 USD. Jeśli to wydaje nam się dużo, to możemy się zdziwić, co pokazują kolejne prognozy przygotowane przez Bloomberga i Citibank. Ta pierwsza organizacja uważa, że wartość btc wyniesie 170 000 USD, ale to nic w porównaniu z tym, co o tym sądzi Tom Fitzpatrick, analityk Citibank, przewidując, że kurs btc osiągnie zawrotną wartość, wynoszącą 318 000 USD. 

Czy to w ogóle możliwe?

Rozbieżność tych prognoz jest tak duża, iż można dojść do wniosku, że nie da się przewidzieć tego, jaka będzie finalnie wartość bitcoina. Można jednak to określić, biorąc pod uwagę głównie czynniki, jakie wpływają na cenę btc. 

Duże znaczenie ma rosnący popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych. Ceni je zwłaszcza pokolenie Millenialsów, otwarte na nowoczesne płatności cyfrowe, w tym kryptowaluty. Równie ważne jest to, że bitcoin coraz poważniej konkuruje ze złotem jako alternatywną walutą. Może to w dłuższej perspektywie dość mocno wpłynąć na podwojenie lub potrojenie wartości Bitcoina. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to wsparcie ze strony Millenialsów wzmocni status bitcoina jako środka płatniczego. 

Ale nie tylko - jak analizują niektórzy znawcy rynku, zainteresowanie kryptowalutami spotęgowane jest też przez inwestorów chcących zabezpieczyć się przed spadkiem wartości tradycyjnych walut. Bardzo ważną informacją też jest to, że znany na całym świecie pośrednik płatności PayPal umożliwił swoim klientom sprzedaż oraz kupno kryptowalut z ich rachunków. Według szacunków już aż 26 milionów sklepów z tej sieci akceptuje płatność w kryptowalutach, a więc i w bitcoinach. Jeszcze dalej poszła firma Square, które również zajmuje się obsługą płatności. Podjęto decyzje o zachowaniu części gotówki w Bitcoinie. Firma kupiła łącznie 4709 bitcoinów o wartości 50 milionów dolarów. Warto też wspomnieć o jednym z największych na świecie podmiotów zarządzających aktywami - Fidelity Investments. Podmiot ten wprowadził na rynek swój pierwszy fundusz inwestycyjny całkowicie oparty o Bitcoin. 

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Biorąc pod uwagę przytoczone przykłady, można przypuszczać, że wartość bitcoina w 2021 roku wzrośnie dość mocno. Może nie tyle, co przewiduje CitiBank (318 000 USD), ale już grubo powyżej 100 000 USD zapewne tak.

Materiał Promocyjny