Wydatki na hotele w kosztach firmy

Jeśli wyjazdy zleceniobiorców i podwykonawców są związane z działalnością spółki, może zaliczyć opłaty za ich noclegi do kosztów uzyskania przychodów.

Publikacja: 28.06.2024 04:30

Wydatki na hotele w kosztach firmy

Foto: Adobe Stock

Fiskus potwierdza to w interpretacjach. Przekonuje go argument, że zapewnienie hotelu współpracownikom jest standardem rynkowym i przyczynia się do sprawniejszego wykonywania powierzonych im zadań.

Oto ostatni przykład. Spółka realizuje różne projekty, angażując do nich zleceniobiorców i podwykonawców działających w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Wykonują oni swoje zadania zarówno w centrali firmy, jak i w innych lokalizacjach, także zagranicą. Spółka płaci za noclegi w hotelach, a także za przeloty samolotami bądź przejazdy pociągami i autobusami. Podkreśla, że takie są oczekiwania rynku i chcąc zatrudniać specjalistów musi zobowiązać się do pokrywania takich wydatków.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
W sądzie i w urzędzie
Jak otrzymać bon energetyczny? Jest wzór wniosku
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Administracja
Rzeka zabrała część nieruchomości. Kiedy przysługuje odszkodowanie?