Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!
Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Aktualizacja: 06.12.2023 03:08 Publikacja: 20.10.2023 02:00
Foto: Adobe Stock
W praktyce transakcyjnej, podpisanie term sheet’u (często zastępczo nazywanego również listem intencyjnym) jest pierwszym formalnym krokiem poprzedzającym podpisanie umowy inwestycyjnej pomiędzy inwestorem a spółką będącą przedmiotem transakcji oraz jej wspólnikami.
Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Po 22 grudnia 2023 r. rodzice i opiekunowie nie otrzymają już 500 zł wsparcia na utrzymanie dzieci. Świadczenie wychowawcze zostanie zwaloryzowane i kolejne wypłaty wyniosą 800 zł na każde dziecko. Pierwsze takie przelewy mogą trafić do niektórych rodziców jeszcze w grudniu.
Abonament RTV w dotychczasowym kształcie ma przestać istnieć. TVP oraz Polskie Radio finansowane będą z opłaty audiowizualnej ponoszonej nie przez gospodarstwa domowe, jak do tej pory, lecz podatników, i pobierana wraz z podatkiem dochodowym przez urzędy skarbowe - wynika z założeń projektu ustawy, do której dotarł portal wirtualnemedia.pl.
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni. Zakłada ona, że zakaz handlu nie będzie obowiązywał w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.
Firmowe regulacje mogą stanowić o konieczności uzyskania przez pracownika zgody przełożonego na wykonywanie pracy w nadgodzinach jeszcze przed jej podjęciem. Za nieprzestrzeganie tych zasad pracownik może zostać ukarany upomnieniem lub naganą, a jeśli wielokrotnie się to powtarza - nawet zwolniony z pracy.
Po niedawnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego nowy rząd Mateusza Morawieckiego zamierza wypłacić szybko wyrównania sędziom.
Jedną z inicjatyw jest wykorzystanie narzędzi do robotyzacji, by pomóc pracownikom w automatyzacji codziennych, powtarzających się czynności.
Przedstawiciele rynku rozmawiali o realizacji kontraktów zawieranych na podstawie prawa zamówień publicznych w obliczu skoku kosztów surowców i materiałów oraz o koniecznej zdaniem wykonawców waloryzacji umów przez zamawiających.
Właściciele małych, średnich i dużych firm, eksperci oraz przedstawiciele instytucji publicznych i prywatnych omawiali kluczowe wyzwania stojące przed biznesem w regionie oraz szanse, które ten biznes może wykorzystać.
Inteligentne, przyjazne mieszkańcom miasto łączy szereg elementów, m.in. szerokopasmowy internet, nowoczesne platformy komunikacji, miejskie mobilne aplikacje, ale też płynny, wygodny i zrównoważony system transportowy.
Deep Tech CEE Summit, wydarzenie promujące najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne i jednoczące środowisko zaangażowane w rozwój deep techów w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, po raz kolejny odbyło się w Warszawie.
Przed nami kolejny globalny szczyt klimatyczny – tym razem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od 30 listopada do 12 grudnia teren centrum EXPO w Dubaju wypełnią negocjatorzy z całego świata. Co chcą osiągnąć?
O filozofii zarządzania, jakości i sprzedaży rozmawiamy z Rafałem Michalskim, CEO Grupy Blachotrapez.
W przededniu jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży marketingu cyfrowego, Gali IAB MIXX Awards 2023, spotkaliśmy się z prezesem zarządu IAB Polska Włodzimierzem Schmidtem i przewodniczącym jury konkursu, dyrektorem marketingu LG Electronics Polska, Danielem Czokiem, aby omówić nie tylko nadchodzące wydarzenie, ale także przyszłość i obecny stan marketingu cyfrowego.
W bieżącym roku akademickim blisko 770 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach Programu Stypendiów Pomostowych; w tym prawie 500 dostało stypendia na I rok studiów. Uroczysta inauguracja XXII edycji Programu Stypendiów Pomostowych odbędzie się 1 grudnia o godzinie 12:00 w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.
Nowy minister zderzy się z problemem finansowania wielkich zakupów uzbrojenia.
Kreml doszedł do wniosku, że Zachód jest już zmęczony wspieraniem Ukrainy i może porzucić Kijów.
Drugi sezon Jeremy’ego Sochana w NBA upływa pod znakiem wzlotów i upadków, bo Polak pierwszy raz w życiu występuje jako rozgrywający.
Bez uchwalenia przez Kongres nowego pakietu dla Ukrainy wsparcie skończy się za trzy tygodnie – ostrzega Biały Dom.
To na szczeblu politycznym zapadną decyzje o docelowym kształcie zmian. Bez względu na formę ważne, aby ta reforma się dokonała. Bez niej nie przeprowadzimy transformacji energetycznej – mówi nam prezes PGE Wojciech Dąbrowski.
Przedstawiciele rynku rozmawiali o realizacji kontraktów zawieranych na podstawie prawa zamówień publicznych w obliczu skoku kosztów surowców i materiałów oraz o koniecznej zdaniem wykonawców waloryzacji umów przez zamawiających.
Konsolidacja energetyki wokół Orlenu i wzrost zaangażowania państwa w bankowość teoretycznie mogłyby przynieść gospodarce korzyści. Ceną jest jednak szkodliwa monopolizacja tych sektorów.
Mamy konflikt pomiędzy dowództwem wojskowym a politycznym kierownictwem kraju. To niepokojące – mówi Ołeksij Melnyk, ekspert ds. bezpieczeństwa z kijowskiego Centrum Razumkowa.
Pracodawcy, ale także pracownicy dostrzegają potrzebę wprowadzania rozwiązań wydłużających aktywność zawodową.
Coraz głośniej mówi się o nowym cyklu rozgrywek, który połączyłby Wielki Szlem z największymi turniejami WTA i ATP Tour. Pomysłodawcy przekonują, że to krok do większych pieniędzy oraz tarcza wobec zakusów szejków.
Szerokiej liberalizacji lokowania farm wiatrowych na razie nie będzie. Firmy i tak wskazują, że efekt tej ustawy byłby widoczny dopiero za dwa–cztery lata.
Pod naciskiem Donalda Trumpa republikanie blokują w Kongresie wsparcie dla Kijowa. Niepewna jest też pomoc Unii dla Ukraińców.
Gigantyczne zakupy haubic K9 miały dać technologię i pracę rodzimej zbrojeniówce. Skończyło się na obietnicach.
„Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL” w Krakowie sumuje cztery dekady sztuki powojennej Polski.
Niezbędne jest twarde podejście do problemów sprokurowanych przez PiS i miękkie do ich wyborców.
Nieco mocniejszy dolar, perspektywy wzrostu cen miedzi i gazu oraz wiara w małe spółki z warszawskiego parkietu – to główne typy ekspertów na końcówkę roku.
Coraz częściej w RFN pojawiają się głosy na temat rewizji niezwykle liberalnych przepisów dotyczących usług seksualnych. Do zmiany prawa zapewne nie dojdzie.
Pełnomocnicy będą mogli udostępnić klientom dokumenty dotyczące ich sprawy np. elektronicznie.
Unia Europejska ma zdecydować o rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych z Ukrainą. Tradycyjnie wetem grozi węgierski premier, choć tym razem nie chodzi mu o pieniądze.
Jeśli do końca grudnia pomożesz potrzebującym, w zeznaniu rocznym skorzystasz z ulgi. I mniej zapłacisz fiskusowi.
Spośród krajów UE embargo na rosyjski autogaz najmocniej uderzy w polski rynek. Dlatego też importerzy domagają się wprowadzania okresu przejściowego i nowych inwestycji.
Media publiczne należy oddać symetrystom wywodzącym się z różnych wrażliwości.
Protest drogowców niewiele dał. Bruksela uważa, że jest on nielegalny i niemoralny, inni wzywają do przywrócenia porządku, a Kijów skarży się na szkody gospodarcze.
Lekkie ożywienie akcji kredytowej spodziewane jest w wielu europejskich krajach. W Polsce ma ono opierać się głównie na hipotekach dla gospodarstw domowych – wynika z badań EBI.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas