Organizacje działające na rynku przedsiębiorstw społecznych mogą liczyć na wsparcie

Środki z funduszy unijnych trafią do akredytowanych ośrodków wsparcia ekonomii społecznej. Te z kolei zadbają o rozwój przedsiębiorczości społecznej, w tym o nowe miejsca pracy.

Publikacja: 17.10.2023 02:00

Organizacje działające na rynku przedsiębiorstw społecznych mogą liczyć na wsparcie

Foto: Adobe Stock

Zarząd województwa lubuskiego ogłosił dwa nabory wniosków w ramach działania 6.10 „Przedsiębiorczość społeczna” programu „Fundusze Europejskie dla Lubuskiego” (program regionalny na lata 2021-2027). Pierwszy z nich skierowany jest do podmiotów działających na obszarze następujących powiatów: gorzowski, strzelecko-drezdenecki, słubicki, sulęciński, międzyrzecki, świebodziński, wschowski, a także miasta Gorzów Wielkopolski, gminy Maszewo oraz Gubin (również gmina Gubin miasto). Na dofinansowanie projektów dla tego obszaru zarezerwowano blisko 35,3 mln zł. Natomiast drugi konkurs jest terytorialnie ograniczony do tych projektów, które będą realizowane w następujących powiatach: zielonogórskim, krośnieńskim (z wyłączeniem gminy Maszewo, gminy Gubin oraz gminy Gubin o statusie miejskim), żarskim, żagańskim, nowosolskim oraz mieście Zielona Góra. Także w tym wypadku na wsparcie inicjatyw przeznaczono ponad 35 mln zł.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Paliwo będzie droższe o 50 groszy na litrze, rachunki za gaz o jedną czwartą
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
Podatki
Wykup samochodu z leasingu – skutki w PIT i VAT
Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Nieruchomości
Wywłaszczenia pod inwestycje infrastrukturalne. Jakie mamy prawa?