Pieniądze na funkcjonowanie platform startowych w Polsce wschodniej

Od 10 mln zł do 25 mln zł dofinansowania mogą pozyskać instytucje zajmujące się promocją przedsiębiorczości i rozwijaniem nowych pomysłów biznesowych.

Publikacja: 09.05.2023 02:00

Pieniądze na funkcjonowanie platform startowych w Polsce wschodniej

Foto: Fotorzepa/J.Dobrzyński

Działające na obszarze makroregionu Polski wschodniej platformy startowe pozwoliły rozwinąć się setkom młodych przedsiębiorstw. Ich funkcjonowanie od wielu już lat jest finansowane ze środków unijnych. Dzięki temu dofinansowaniu tworzą one zaplecze i gromadzą zasoby niezbędne do rozwijania nowych rodzajów działalności gospodarczej. Z jednej strony zapewniają przestrzeń, w której mogą się spotykać i działać młodzi przedsiębiorcy, z drugiej gwarantują dostęp do doradców, ekspertów i usług potrzebnych do weryfikacji pomysłów biznesowych i późniejszego rozwijania działalności. W niektórych przypadkach platformy startowe dysponowały nawet środkami finansowymi, które w ramach grantów mogły przyznawać najbardziej obiecującym pomysłom.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Prawo w Firmie
Trudny państwowy egzamin zakończony. Zdało tylko 6 osób
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Reforma TK w Sejmie. Możliwe zmiany w planie Bodnara