Środki na uatrakcyjnienie kształcenia zawodowego i ustawicznego

Rozszerzenie programów praktyk zawodowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć i kursów – to wszystko ma wspomóc rozwój kształcenia zawodowego. Na dofinansowanie odpowiednich działań zarezerwowano 3,6 mln zł.

Aktualizacja: 14.09.2021 07:35 Publikacja: 13.09.2021 07:55

Środki na uatrakcyjnienie kształcenia zawodowego i ustawicznego

Foto: AdobeStock

Od 27 września do czwartego października urząd marszałkowski województwa łódzkiego czeka na zgłoszenia projektów, obejmujących swoim zakresem problematykę kształcenia zawodowego. Przedkładane pomysły mają wpisywać się w wytyczne i cele działania 11.3.2 programu regionalnego. A można je podsumować, jako potrzebę ożywienia, uatrakcyjnienia i dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb uczniów (młodzieży jak i dorosłych) oraz współczesnej gospodarki, oczekiwań pracodawców i stawianych przez nich wymagań. Chodzi o to, aby oferta kształcenia zawodowego nie tylko zachęcała nowych uczniów do podejmowania nauki, ale dawała także realne szanse znalezienia pracy. Program szkoleń – zarówno w stosunku do zagadnień teoretycznych, jak i praktycznych – musi odpowiadać potrzebom regionalnego rynku pracy: zgłaszanemu zapotrzebowaniu na pracowników (specjalistów), perspektywicznym branżom, tzw. inteligentnym specjalizacjom.

Pozostało 87% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Uwaga na truskawki z wirusem i sałatkę z bakterią. Ostrzeżenie GIS
Praca, Emerytury i renty
Wolne w Wielki Piątek - co może, a czego nie może zrobić pracodawca
Sądy i trybunały
Pijana sędzia za kierownicą nie została pouczona. Sąd czeka na odpowiedź SN
Sądy i trybunały
Manowska pozwała Bodnara, Sąd Najwyższy i KSSiP. Żąda dużych pieniędzy
Konsumenci
Bank cofa się w sporze z frankowiczami. Punkt dla Dziubaków