fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

energia.rp.pl

Wydzielenie aktywów węglowych: Tauron będzie odrębną grupą

Zielona energia
Bloomberg
Paweł Strączyński, prezes Taurona mówi, że po wydzieleniu z grup energetycznych aktywów wytwórczych opartych na węglu, Tauron pozostanie odrębną grupą, zyskując szanse rozwoju i przyspieszenia zielonej transformacji. Nie są bowiem prowadzone żadne prace nad konsolidacją krajowych grup energetycznych.
Prezes Taurona w rozmowie z PAP przypomniał, że nad procesem wydzielenia węglowych aktywów wytwórczych pracuje obecnie Ministerstwo Aktywów Państwowych przy wsparciu doradców. Jego zdaniem, dla Taurona byłoby optymalne, gdyby proces wydzielania z grupy aktywów konwencjonalnych (zarówno wytwórczych, jak i wydobywczych) zakończył się najdalej w początkach przyszłego roku.

Strączyński zapewnił, że nie są prowadzone żadne prace i analizy, które miałyby zmierzać do konsolidacji krajowych grup energetycznych po możliwym wydzieleniu z nich aktywów węglowych. Wcześniej pojawiły się takie obawy wśród związków zawodowych działających w Tauronie.

Paweł Strączyński, prezes Taurona

Prezes Taurona powiedział, że przed spółką wydzielenie aktywów węglowych otworzy perspektywę szybszego rozwoju – przy zachowaniu pełnej samodzielności, zaś pracownikom wydzielanych elektrowni da bezpieczeństwo zatrudnienia.

– Z całą pewnością można powiedzieć: grupy energetyczne zostają, nikt nie mówi o ich centralizacji, nie jest planowane żadne połączenie. To są procesy, których nikt obecnie nie analizuje – powiedział Paweł Strączyński, deklarując pełną transparentność w tym zakresie w rozmowach ze stroną społeczną.

Źródło: energia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA