Dzięki innowacji powstanie linia dedykowana do produkcji wielkoformatowych płytek ceramicznych w technologii gresu z wykorzystaniem braków miękkich, powstałych na etapie formowania produktu oraz umożliwiająca wykonanie w produkcie głębokiej struktury. Projektowana linia produkcyjna pozwoli na wprowadzenie na rynek nowych, unikalnych produktów. Pozwoli także zmniejszyć zapotrzebowania na surowce, wodę i energię, podniesie ekonomikę produkcji oraz ograniczy wpływ na środowisko naturalne. Linia pilotażowa ulokowana zostanie na terenie zakładu produkcyjnego w Starachowicach. W drugiej połowie grudnia 2020 r. Cerrad ogłosił przetarg na wybór dostawców maszyn i urządzeń. -  Mimo zastanej rzeczywistości związanej z pandemią, znajdujemy nowe, skuteczne rozwiązania, jednocześnie konsekwentnie realizując obraną strategię rozwoju, zakładającą wdrażanie kolejnych ambitnych projektów przyznaje Paweł Bąk, Prezes Zarządu Cerrad. - Unikalna na skalę europejską proekologiczna linia, to dowód na to, że Cerrad stawia na innowacje i rozwój swojej oferty produktowej, ale jest również przedsiębiorstwem odpowiedzialnym społecznie – dodaje Prezes Zarządu. Cerrad łączy z sukcesem świat nauki z praktyką firmy. Wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą realizuje projekty badawcze i rozwojowe, które znajdują uznanie instytucji publicznych i pozyskuje na nie znaczące środki z Funduszy Europejskich. – Skupiamy swoją uwagę na rozwijaniu własnego zaplecza rozwojowego, korzystając także z rodzimego dorobku naukowego uznanych autorytetów branży, tworząc innowacyjne rozwiązania służące produkcji i chroniące środowisko naturalne – mówi Robert Cholewiński, Kierownik ds. Projektów Unijnych w Cerrad. Wśród instytucji finansujących działania przedsiębiorstwa są między innymi Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Rozpoczęcie produkcji planowane jest początkiem 2022 roku. Cerrad otrzyma dotację 40% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt realizowany jest w ramach konkursu „Szybka ścieżka” prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kaczmarczyk-Jary

e-mail: a.kaczmarczyk-jary@cerrad.com

Cerrad Sp. z o.o.

Producent Wielkiego Formatu

Po wielu latach obecności na polskim i zagranicznym rynku Cerrad, polski producent płytek gresowych i klinkierowych zajmuje dziś jedno z czołowych miejsc w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm produkcyjnych w Europie. Konsekwentna realizacja strategii i inwestycje w nowoczesne technologie pozwoliły producentowi wdrożyć ambitne projekty i wyznaczyły innowacyjną ścieżkę rozwoju firmy.

Wzrost konkurencyjności Cerrad osiągnął m.in. dzięki stworzeniu kompleksowej oferty płytek (klinkier, gres, podłogi, elewacje, płytki tarasowe, wielkoformatowe, stopnice v-shape) o wyjątkowym designie, różnorodnych rodzajach wykończenia powierzchni (mat, poler, lappato, satyna) i formatach (m.in. 162 x 324, 120 x 280, 20 x 240). We współpracy z NCBiR firma zrealizowała projekt o wartości ponad 120 mln zł na wyposażenie zakładu w linię wyspecjalizowaną w produkcji największych w Polsce wielkoformatowych płytek o wymiarach 160 x 320 cm.

W 2019 r. Cerrad został inwestorem strategicznym spółki Ceramika Nowa Gala i Ceramika Gres. Doskonale uzupełniające się portfolia produktowe marek oraz zwiększenie mocy produkcyjnej dały możliwość przygotowania oferty o jeszcze szerszej gamie innowacyjnych produktów, w największym stopniu odpowiadających potrzebom Klientów. Znajdują się w niej m. in. płytki gresowe barwione w masie, idealnie sprawdzające się w wymagającym segmencie sprzedaży inwestycyjnej.

Wysokiej jakości płytki produkowane z użyciem najnowocześniejszych technologii, eksportowane są do ponad 50 krajów na całym świecie. Znacząca dynamika sprzedaży rysuje się w kierunku wymagającego rynku Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Na rynkach wschodnich i zachodnich Europy, spółka z roku na rok odnotowuje dynamiczny wzrost, zajmując czołowe miejsca wśród polskich producentów. Na Ukrainie jest obecnie największym dostawcą eksportowym w branży płytek gresowych i klinkierowych.

Autopromocja
FIRMA.RP.PL

Sprawdzona, pogłębiona i kompleksowa wiedza dla MŚP

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoką jakość oferowanych produktów potwierdzają atesty, certyfikaty i nagrody przyznawane najlepszym producentom w branży.

Konsekwentna i doskonale przemyślana strategia otwiera przed producentem kolejne segmenty rynku, zarówno polskiego jak i światowego. Rokrocznie oferta produktowa prezentowana jest również na najważniejszych międzynarodowych targach branżowych m.in.: Cersaie, Coverings, Cevisama, BAU, Eurobaustoff.

Materiał Promocyjny