Zarabianie bitcoinów nazywa się mining, które obejmuje dość złożoną maszynerię. Ten proces jest energochłonny. Przy ogromnych ilościach energii elektrycznej potrzebnej do działania komputerów, które wydobywają cenne bitcoiny, duże firmy kryptowalutowe założyły bazę na Islandii, znanej z obfitych zasobów energii odnawialnej. 

Jednak, zamiast wydobywać, bitcoiny można też kupić, w przeciwieństwie do zwykłych pieniędzy. Tak, po prostu kupić za zwykłe pieniądze. Dzięki temu łatwiej jest zdobyć bitcoiny w porównaniu z mining'em czy zarabianiem prawdziwych pieniędzy. Kup bitcoin poprzez giełdę i zorganizuj miejsce do jego przechowywania – portfel cyfrowy, podobny do konta bankowego. Tam w metodzie płatności zazwyczaj dodaje się kartę debetową lub kredytową (niektóre banki mogą blokować transakcję). Następnie po prostu kieruje się na giełdę i kupuje się bitcoin lub inną kryptowalutę za środki z karty. Nie tak dawno znany PayPal dołączył do rynku kryptowalut, umożliwiając klientom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie bitcoinów za pomocą portfeli internetowych. Teraz to, co możesz kupić za bitcoin, zależy od kraju. Jednym z najbardziej przychylnych krajów pod tym względem są Stany Zjednoczone, gdzie swego czasu bitcoiny promował znany Elon Musk.

Co można kupić za bitcoiny? Tak naprawdę, wiele rzeczy. Samochody, mebli, pizzę, fast food, skarpety, słodycze, bilety na imprezy lub wakacje. Niektóre firmy, takie jak Microsoft, zaczęły ostatnio oferować gry wideo i inne aplikacje w zamian za bitcoin. Ostatnio też coraz więcej hoteli na całym świecie zaczęło akceptować bitcoiny w swoich rezerwacjach. Według „The New York Times” jedną z branż, która jako pierwsza zaakceptowała bitcoiny, jest pornografia. Bitcoin może być również używany do przekazywania darowizn. Fundacja Wikimedia, która zarządza Wikipedią, największą encyklopedią internetową, przyjmuje darowizny w bitcoinach i zamienia je na dolary amerykańskie. W czerwcu 2021 roku Salwador stał się pierwszym krajem, w którym bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym obok zwykłych pieniędzy. Oznacza to, że w tym kraju za bitcoin będzie można kupić w zasadzie wszystko. Nic dziwnego, że bitcoin, podobnie jak niektóre inne kryptowaluty, również stał się preferowaną metodą płatności dla kupujących i sprzedających kontrabandę.

Mimo to bitcoin jest znacznie bardziej niestabilny niż zwykłe pieniądze, ponieważ jego kurs wymiany zmienia się drastycznie z dnia na dzień. Wydaje się, że jest to nieodłączna właściwość każdej wirtualnej kryptowaluty, która nie zniknie w przyszłości. Dobrze, że bitcoiny można zamienić z powrotem na gotówkę w razie czego. Można to zrobić na różne sposoby. Można skorzystać z bankomatów, kart debetowych lub po prostu sprzedać bitcoiny za gotówkę. Bankomaty bitcoinowe to najszybszy sposób na zamianę bitcoinów i innych kryptowalut na gotówkę. Znajdują się one na całym świecie i wydają gotówkę za bitcoiny. Wszystkie powyższe rzeczy należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przejściu na bitcoiny. Zanim przejdziesz na bitcoiny, rozważna decyzja znacznie ułatwi korzystanie z nich.

Materiał Promocyjny