???Peter Singer, etyk popierający zabijanie chorych niemowląt, zwolennik eutanazji i aborcji wygłosi 11 maja na Uniwersytecie Warszawskim swój wykład. Wcześniej władze tej uczelni pod naciskiem środowisk lewicowych odwołały konferencję dr. Paula Camerona, amerykańskiego psychologa uważającego homoseksualizm za uleczalną chorobę.

?Na popularnym portalu społecznościowym powstała już grupa sprzeciwu.- „Nie dla Petera Singera na UW !!!”. Internauci ( ok 280 osób) zarzucają władzom UW lewicową cenzurę. „Albo mówić mogą wszyscy albo nikt. Skoro na UW nie znalazło się miejsce dla Camerona powinno zabraknąć go i dla Singera.”- postulują.

- Peter Singer ma zupełnie inny status naukowy niż Paul Cameron. Jest profesorem wielu znanych i cenionych uczelni, a za Cameronem nie stoi żaden ośrodek naukowy.- przekonuje Anna Korzekwa, rzecznik prasowy UW

Co głosi Singer? W książce„O życiu i śmierci. Upadek etyki tradycyjnej” postuluje zabijanie niemowląt (do 4 tygodnia po urodzeniu), u których wykryto upośledzenie umysłowe. „Noworodek nie jest osobą w sensie etycznym znaczącą” - twierdzi w niej i dodaje, że dzieci powinny mieć „odpowiednio wysokiej, jakości wartość użytkową”

- To nie jest żaden naukowiec tylko człowiek, który lewackie idee ubiera w pseudonaukowe teorie. Jego wizje nie mają nic wspólnego z nauką. – uważa prof. Bogusław Wolniewicz, filozof przez wiele lat związany z UW.

?Peter Singer będzie też uczestnikiem rozpoczynającego się w piątek na Uniwersytecie Łódzkim - Zlotu Filozoficznego. Wygłosi wykład na temat pomocy ubogim. Na UŁ będzie gościł już po raz trzeci.

?- Nigdy nie zdążyło się, by to, co mówił w jakikolwiek sposób przekraczało granice zasad obowiązujących w naszej uczelni czy też prawa obowiązującego w naszym kraju- przekonuje Tomasz Boruszczak, rzecznik UŁ.

Ten argument nie przekonuje jednak przeciwników Singera.

?- Niezależnie od tego, że wykład Singera ma dotyczyć biedy na świecie czy dzieciobójstwa, to jednak jest on najbardziej znany z kontrowersyjnych poglądów dotyczących właśnie prawa do zabijania ludzi. W ten sposób promuje się poglądy, które powinny zostać zdecydowanie zdyskwalifikowane i napiętnowane na forum publicznym - ripostuje Katarzyna Wozinska, wiceprezes stowarzyszenia Studenci Za Życiem Poznań.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Sytuacją, w której państwowe uczelnie odwołują wykład Camerona a propagują poglądy i spotkania z Singerem niepokoi też prof. Zdzisława Krasnodębskiego, filozofa społecznego

- Uniwersytet powinien być miejscem wolności słowa, ale jeżeli zaproszenie Singera jest to po to by wprowadzić nowe standardy poprawności politycznej to oceniam to bardzo krytycznie - mówi „Rz” prof. Krasnodębski.