- Rozpoczynamy praktyczne przygotowania do ewentualnego powrotu do szkół. O tym, czy uczniowie wrócą do szkół zadecyduje pan premier - poinformował na konferencji Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek.

Szef MEN oświadczył, że liczne konsultacje doprowadziły do rekomendacji, które są już gotowe do przekazania dyrektorom, gdyby powrót do szkół nastąpił.

O decyzje rządu zapytano wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego. W rozmowie z Radiem Zet poinformował, że dalsze kroki zależne od danych dotyczących epidemii, które spłyną do resortu w poniedziałek. 

- Widzimy, i to jest dla nas bardzo niepokojący sygnał, co dzieje się w Europie, widzimy jaka jest sytuacja w Niemczech jeśli chodzi o liczbę zachorowań i zgonów - mówił Gadomski.

- Wielu rodziców i wielu dzieci czeka na to, żeby nauka stacjonarna wróciła, żeby trochę życia społecznego i takiego dziecięcego powróciło - powiedział wiceminister.

Dodał, że nie byłby optymistą w kwestii powrotu uczniów do szkół po 17 stycznia.  - To nie jest, oczywiście, żadne oficjalne stanowisko, ale wydaje mi się, że jeszcze pewien okres, może dwa tygodnie potrwać przedłużenie tych obostrzeń - ocenił.