We wtorek Ministerstwo Zdrowia informowało o 36 995 nowych przypadkach koronawirusa SARS-CoV-2 wykrytych za pomocą testów. Kwarantanną objęto ponad 946 tys. osób - najwięcej od początku epidemii. W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski nie wykluczył, że z dnia na dzień podjęta zostanie decyzja o przejściu szkół na naukę zdalną. Dziś minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w TV Republika, że w tej sprawie "jest kilka wariantów, jeśli chodzi o decyzje, które mogą zapaść w najbliższych godzinach, dniach".

"Decyzja o przejściu na zdalną naukę w zasadzie została podjęta i jest na etapie ostatnich konsultacji m.in. z Głównym Inspektorem Sanitarnym" - podał we wtorek Onet. Według portalu, możliwe jest, że dziś decyzje na wspólnej konferencji prasowej ogłoszą szefowie resortów edukacji i nauki oraz zdrowia: Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski.

Czytaj więcej

Koronawirus w Polsce. Prawie milion osób na kwarantannie

Według informacji Onetu, najbardziej prawdopodobne jest wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach z miejsc, w których liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest najwyższa. W takim przypadku pozostałe szkoły miałyby pracować na dotychczasowych zasadach.

Minister Czarnek mówił, że rozważane są "warianty, które dotyczą przejścia na naukę zdalną przede wszystkim klas od 4 wzwyż i punktowo w tych największych miastach i skupiskach, gdzie transmisja wirusa jest na najwyższym poziomie".

Czytaj więcej

Wróci nauka zdalna? Minister Czarnek: Decyzja w najbliższych godzinach

We wtorek Ministerstwo Edukacji i Nauki informowało o dalszych rozmowach z kierownictwem Głównego Inspektoratu Sanitarnego, dotyczących "aktualnej sytuacji epidemicznej, w szczególności kwestii funkcjonowania szkół i placówek oświatowych". Na spotkaniu resort reprezentowali minister Czarnek oraz wiceministrowie: Dariusz Piontkowski, Marzena Machałek i Wojciech Murdzek.