Przemysław Czarnek rok temu objął stanowisko szefa Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zastąpił Dariusza Piontowskiego, który pozostał w resorcie na stanowisku wiceministra.

We wtorek Czarnek podsumował swoje działania w ministerstwie. W jego ocenie udało się zrealizować wszystkie punkty ustalone przed objęciem stanowiska i uzgodnione z premierem Mateuszem Morawieckim. Zapowiedział, że kolejne będą realizowane w najbliższych miesiącach.

- W czasie tego roku zostało wykonane ogromnie wiele działań w ministerstwie, które zakończyły się konkretnymi efektami - mówił.

Czytaj więcej

Przemysław Czarnek zapowiada nowy przedmiot „historia i teraźniejszość”

- To z czego się najbardziej cieszę to są "Laboratoria przyszłości" i miliard złotych, ogromne środki na unowocześnienie nauczania w szkołach podstawowych - wymieniał Czarnek.

Minister mówił również o programach, które mają pomóc uczniom w powrocie do szkół po nauczaniu zdalnym, czyli dodatkowe zajęcia sportowe i naukę wspomagającą.

Czarnek zapowiedział również, że priorytetem na najbliższy rok będzie zmiana podstaw programowych. Celem ma być odchudzenie programu przed początkiem kolejnego roku szkolnego. Minister ma świadomość, że obecnie uczniowie spędzają w szkole zbyt wiele godzin. - Są przeładowane programy, siatka godzin i programy zajęć - mówił.