Plakat, na którym wymieniono najważniejsze wydarzenie ostatnich 100 lat znalazł się na korytarzu Zespołu Szkół Drzewnych w Bydgoszczy.

Pierwszy wpis to rok 1914 i wybuch pierwszej wojny światowej. Na tablicy znalazły się również m.in. uchwalenie konstytucji marcowej, zamach majowy, wybuch II wojny światowej, powstanie "Solidarności" czy prezydentury Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego.

Kontrowersje wywołało zamieszczenie na tablicy "katastrofy smoleńskiej", "sukcesu Andrzeja Dudy" czy "wejście w życie programu Rodzina 500 Plus".

- To skandal. Jawna indoktrynacja młodzieży. Czy naprawdę, np. 500 plus przyczyniło się do odzyskania przez Polskę niepodległości? - powiedział jeden z komentujący w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

Dyrektorka placówki powiedziała w rozmowie z "Wirtualną Polską", że część elementów kojarzy się z opcją polityczną, która obecnie sprawuje władzę, jednak tablica nie zostanie zmieniona, bo stworzyli ją uczniowie pod kierownictwem jednego z nauczycieli. - Jak my dorośli zaczniemy politykować, to będzie to kontrowersyjne - wyjaśniła.