Materiał partnera
Odzyskane ciepło może stanowić źródło energii cieplnej mieszkańców miasta (co może zahamować wzrost cen ciepła w tym mieście) lub być wykorzystane dalej do produkcji energii elektrycznej.
Aktualizacja: 27.09.2023 03:01 Publikacja: 02.06.2023 09:00
Materiał partnera
Odzyskane ciepło może stanowić źródło energii cieplnej mieszkańców miasta (co może zahamować wzrost cen ciepła w tym mieście) lub być wykorzystane dalej do produkcji energii elektrycznej.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Materiał partnera
Odzyskane ciepło może stanowić źródło energii cieplnej mieszkańców miasta (co może zahamować wzrost cen ciepła w tym mieście) lub być wykorzystane dalej do produkcji energii elektrycznej.
Kolej jest uznawana za najbezpieczniejszy środek transportu lądowego. Zapewnienie dalszego wzrostu jej bezpieczeństwa jest od lat priorytetem w działaniach PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Ireneusz Merchel mówi o efektach inwestycji i planach zarządcy kolejowej infrastruktury.
Volodymyr Lytvyn, były wiceminister finansów Ukrainy, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.
Kongres Odbudowy Ukrainy, Międzynarodowe Targi Poznańskie 21–22.09.2023. Jak polskie i zagraniczne firmy mogą uczestniczyć w odbudowie Ukrainy – nad tym zagadnieniem debatować będą uczestnicy nadchodzącego Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE. Wydarzenie odbędzie się już 21–22 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W kongresie udział weźmie blisko tysiąc osób, głównie przedsiębiorców z Polski i Ukrainy, samorządowców i przedstawicieli polskich i ukraińskich władz, a także partnerów zagranicznych, jak i instytucji, które stworzą mechanizmy finansowania powojennej odbudowy.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Jacek Piechota, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.
Trzy sceny, kilkadziesiąt debat z udziałem blisko 100 prelegentów, seria spotkań eksperckich z przedsiębiorcami, strefy networkingu – tak w skrócie wygląda program Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE, który odbędzie się 21-22 września 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Partnerami merytorycznymi i gospodarzami debat podczas kongresu są: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Klub Jagielloński oraz Instytut Poznański.
Od lat w technologiach związanych z bateriami nie było takiego ruchu jak obecnie. Rozwój elektromobilności nadał im niespotykanego wcześniej impetu.
Celem Coca-Cola HBC jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 r., dlatego firma wpisała zrównoważony rozwój w swoją strategię biznesową i nieustannie podejmuje aktywności oraz inwestycje zbliżające ją do jego realizacji. O konkretnych działaniach firmy w tym zakresie opowiada „Rzeczpospolitej” Ruža Tomić Fontana, dyrektorka generalna Coca-Cola HBC Polska i kraje bałtyckie.
Po Miele, Nokii i Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej teraz Politechnika Śląska wykorzysta technologię 5G w zbudowanej dla niej sieci.
Węgla dla domów i mieszkań w Polsce będzie pod dostatkiem. Zabezpieczyliśmy rezerwy, uruchomiliśmy odpowiednie mechanizmy, aby pilnować cen za pośrednictwem naszych spółek – mówi Marek Wesoły, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
Zielona transformacja będzie wiązać się z ogromnymi nakładami inwestycyjnymi i ogromnym popytem na finansowanie. Potrzebne są zarówno duże banki, jak i te mniejsze, specjalistyczne, takie jak BOŚ – mówi Sebastian Bodzenta, wiceprezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.
Jest decyzja środowiskowa, plan generalny, promesa lotnicza, projekt terminala i dworca.
Wizyty w urzędach, wypełnianie druczków czy stanie w kolejkach, to wszystko zabiera przedsiębiorcy cenny czas. A przecież czas to pieniądz. Dlatego od grudnia 2023 r. firmy będą mogły korzystać z cyfrowej komunikacji z urzędami. Usługa e-Doręczeń, która jest elektronicznym odpowiednikiem tradycyjnego listu poleconego, stanie się codziennością. To kolejne narzędzie zwiększające cyfryzację państwa, a co za tym idzie, ułatwienie prowadzenia biznesu.
Polska powinna wykorzystać przestawianie unijnego transportu drogowego na elektromobilność: może zelektryfikować największą flotę ciężarówek w UE, a dla zeroemisyjnych pojazdów zapewnić dostawy baterii oraz wodoru.
W Karabachu mieszkało ok. 120 tys. osób, po dwóch dniach uciekło już nie mniej niż jedna dziesiąta. Ormianie, zarówno z Karabachu, jak i z Armenii, powszechnie oskarżają Kreml, że nie wywiązał się ze swoich zobowiązań.
Finał PGE Ekstraligi, w którym Motor Lublin pokonał Spartę Wrocław, może doczekać się dogrywki w Polskiej Agencji Antydopingowej.
Nie podjęto skutecznych działań w celu osądzenia sprawców zbrodni sądowych i – wskazuje sędzia Wiesław Kozielewicz, prezes Izby Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego.
O rozłamie na szczytach dyscypliny, bojkocie mistrzostw świata i nadziejach na olimpijski medal – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.
Kilka tygodni temu GUS opublikował prognozę demograficzną dla Polski na rok 2060. Prognoza jest zatrważająca i zapewne dlatego nie zajęła się nią ani jedna, ani druga największa partia polityczna.
Joe Biden uznał niezawisłość Wysp Cooka i Niue na Pacyfiku. Prezydent USA liczy, że okażą się one cennymi sojusznikami Ameryki w powstrzymaniu rosnących wpływów Chin na Pacyfiku.
Regulacje o wykonywaniu zadań na odległość dają więcej swobody, ale przysparzają formalności.
„Wybór jest prosty – dobro albo zło” – informuje na samym początku „Zielonej Granicy” Maja Ostaszewska. I to jedno, krótkie zdanie, definiuje cały ten film. Zamyka go w manichejskim podziale, rozdaje role, które odegrane zostaną nie tylko przez kolejne dwie i pół godziny, ale też po wyjściu z kina.
Atletico Madryt, pokonując Real, pokazało, że może się liczyć w grze o tytuł w Hiszpanii.
Lewica ma swój sposób na kampanię. Czy to przełoży się na wynik?
W niektórych regionach uruchomiono mniej niż 10 proc. puli unijnego wsparcia na lata 2021–2027. Rośnie ryzyko, że nie wszystkie pieniądze z UE uda się wykorzystać albo w ich wydawanie wkradnie się przesadny pośpiech.
„Chłopi” Welchmanów są polskim kandydatem do Oscara. Przepadła „Zielona granica” Holland z najwyższą w 2023 r. frekwencją pierwszego weekendu krajowej produkcji 137 tys. widzów.
Podzielona Unia okazała się bezsilna wobec zajęcia przez Azerbejdżan Górskiego Karabachu. Wymarzony przez Putina świat stref wpływu jest w ofensywie.
Praktyczne skutki uszczelniania granic poprzez kontrole, co zapowiedział z jednej strony premier Mateusz Morawiecki, a z drugiej szefowa niemieckiego MSZ Nancy Faeser, wbrew oczekiwaniom nie rozwiążą problemu nielegalnej migracji. Spowodują tylko wypychanie cudzoziemców do „sąsiada”.
Trudno zdać na prawo jazdy. Mnożą się więc punkty chętne przeprowadzać egzaminy. NIK nie ma wątpliwości: mniejsze ośrodki psują ich jakość.
Odpowiedzi Nowej Lewicy na pytania z naszego kwestionariusza i jej program gospodarczy nie zachwyciły ekonomistów i ekspertów.
Jednym ze sposobów eliminacji konkurencji jest stosowanie tzw. drapieżnictwa cenowego, tj. ustalania przez dominanta cen na poziomie niższym od własnych kosztów. Pytania o potrzebę interwencji prezesa UOKiK w związku z polskimi cenami w PKN Orlen wydają się w tym świetle zasadne.
Grupa jest zainteresowana wejściem do akcjonariatu niemieckiej firmy PCK Raffinerie. Udziały zamierza sprzedać brytyjski Shell.
Rozhuśtanie emocji, określenie wrogów i dehumanizacja przeciwników – to skuteczna strategia.
Olbrzymie zapotrzebowanie na zakwaterowanie studentów i perspektywy dalszego wzrostu przy bardzo niskiej podaży – to zachęca inwestorów do budowania akademików nad Wisłą.
Dwie polskie firmy mogłyby brać udział w budowie nowej kopalni węgla kamiennego w Ukrainie, w pobliżu granicy z Polską. Obie jednak studzą entuzjazm.
Zamiast koncentracji działalności MSZ mamy jej dalsze rozproszenie, tym razem poza Warszawę.
Podwojenie kwoty wolnej od PIT, które zapowiada PO, ma wśród ekonomistów więcej sympatyków niż krytyków. Ale powszechnego entuzjazmu nie budzi.
Niemal połowa badanych dobrze oceniła słowa premiera o tym, że już nie dostarczamy broni do Ukrainy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas