Materiał partnera: Castoramy
W projekcie sadzenia drzewek na terenie prawie 8 ha wzięło udział ponad 100 wolontariuszy ze sklepów i biura Castoramy oraz Grupy Kingfisher. Inicjatywa zalesiania była jedną z największych akcji wolontariatu pracowniczego w Castoramie na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
Lasy to potężny oręż w walce z globalnymi zmianami klimatycznymi – pochłaniają dwutlenek węgla, wpływając tym samym na stabilność klimatu. Dorosła sosna wytwarza tlen niezbędny do życia aż trzech osób, a hektar lasu wytwarza w ciągu doby około 700 kilogramów tlenu dla 2500 osób. Drzewa ochładzają powietrze atmosferyczne podczas upałów, działając jak wielki klimatyzator – jedno drzewo może wykonać taką samą pracę jak co najmniej dziesięć klimatyzatorów. W ciągu roku to samo drzewo wchłania ok. 3 tys. litrów wody opadowej, a następnie oddaje do powietrza kilkaset litrów wody w postaci pary. Lasy są niezastąpionym gwarantem bioróżnorodności – ich ekosystem jest niezbędny do życia wielu gatunków zwierząt, ptaków i owadów.
– Jesteśmy świadomi wpływu człowieka na środowisko. Bierzemy na siebie tę odpowiedzialność i poprzez liczne inicjatywy inwestujemy w działania na rzecz przyszłych pokoleń. Mamy już w planach kontynuację akcji zalesiania z nadleśnictwem Rajgród, którą rozszerzymy o kolejne gatunki drzew – mówi Piotr Bober dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Castorama Polska.
Strategia zrównoważonego rozwoju Castorama Polska obowiązuje w całej Grupie Kingfisher. Dokument określa priorytety polityki odpowiedzialnego biznesu firmy – dbałość o pracowników, planetę, klientów i społeczności lokalne. Jednym z najważniejszych celów Grupy jest osiągnięcie do końca 2040 roku zerowej emisji netto w ramach prowadzonej działalności operacyjnej. W planach ma również osiągnięcie do końca 2025 r. 60 proc. całkowitej sprzedaży ze zrównoważonych produktów dla domu. Już teraz w swojej ofercie produktów oznaczonych logo CastoSfera Castorama posiada prawie 10 tys. produktów przyjaznych dla środowiska i planety.