Rynek pomp ciepła w Polsce

Odnawialne źródła energii stają się fenomenem dzisiejszych czasów, co potwierdzają dane zebrane przez PORT PC. Według nich, w 2022 r. w Polsce co trzecie sprzedawane urządzenie służące do ogrzewania pomieszczenia było pompą ciepła, co skutkowało zwiększeniem sprzedaży tego produktu o 120% względem 2021 roku.

Głównymi czynnikami, które wywołały tak dynamiczny wzrost były niestabilna sytuacja na rynku paliw wywołana wojną w Ukrainie oraz trwające procesy dekarbonizacji, jak również europejskie plany odejścia od stosowania paliw kopalnych w budynkach. Dzięki wprowadzanym programom dotacyjnym i atrakcyjności kosztów ogrzewania właśnie tym źródłem ciepła należy spodziewać się dalszych wzrostów sprzedaży pomp ciepła w 2023 roku.

Przyjazne środowisku, energooszczędne i niezawodne pompy ciepła AURATSU

Pompy ciepła Auratsu przyczyniają się do znacznego obniżenia kosztów użytkowania budynków. Ta redukcja dotyczy zarówno opłat za ogrzewanie pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej, jak też stałych kosztów konserwacji. Pompy ciepła Auratsu są idealną alternatywą dla kotłów gazowych, węglowych i peletowych. Nie produkują one dymu, przyczyniając się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Charakteryzują się przy tym najwyższą klasą sezonowej efektywności energetycznej A+++ oraz współczynnikiem wydajności cieplnej SCOP do 5,22 w trybie grzania. Ponadto, pompy te są zgodne z wymaganiami programów dotacyjnych „Czyste Powietrze” i „Moje Ciepło”.

Dotacje na pompy ciepła AURATSU

„Czyste Powietrze” to rządowy program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych, którego celem jest walka ze smogiem. Dotacja na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła wynosi od 66 tys. zł do 135 tys. zł.

„Moje Ciepło" jest natomiast programem realizowanym ze środków funduszu NFOŚiGW, który wspiera rozwój ogrzewnictwa indywidualnego i rozwoju energetyki prosumenckiej w obszarze powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych. Beneficjenci tego programu mogą liczyć na otrzymanie dofinansowania na instalację pompy ciepła Auratsu w wysokości od 7 tys. zł-21 tys. zł.

AURATSU w hurtowniach elektrycznych GRODNO

Pompy ciepła Auratsu dostępne są wyłącznie w sieci hurtowni GRODNO, która jest liderem na rynku artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych oraz największym dystrybutorem produktów z branży OZE. Działa na polskim rynku od 33 lat, aktywnie rozwijając segment zielonej energii, fotowoltaiki, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dysponuje jedną z najbardziej rozbudowanych sieci sprzedaży, na którą składa się 100 punktów handlowych. GRODNO współpracuje z instalatorami pomp ciepła w całej Polsce, zapewniając tym samym rzetelną instalację, uruchomienie i konfigurację w każdym rodzaju budynku. W ramach zakupu pomp ciepła Auratsu klient otrzymuje wsparcie w doborze odpowiedniego urządzenia oraz w całym procesie prowadzącym do uzyskania niezależności energetycznej.

Więcej informacji dostępnych na stronie:

 www.grodno.pl/oferta/pompy-ciepla-auratsu

Materiał Promocyjny