Jak wyglądała Pani dotychczasowa droga zawodowa?

MAGDALENA JANKOWSKA: Jestem w tym biznesie od ponad 20 lat. 
Zaczynałam od podstawowych obowiązków, takich jak robienie herbaty czy kawy, przez obsługę biura i księgowość.

Z zaciekawieniem obserwowałam mojego tatę, prezesa Jerzego 
Jakiela, w procesie zarządzania firmą o tak skomplikowanym profilu jak galwanotechnika. Ta branża jest niemałym wyzwaniem dla kobiety. Zatem kluczowe jest stopniowe przenoszenie punktu ciężkości i konsekwentne przejmowanie coraz większej liczby obowiązków.

Mój tata nie do końca wierzył w to, że odnajdę się w jego „męskim” świecie, a dziś jest mi niezwykle miło widzieć zadowolenie i błysk uznania w jego oczach

Jakie cechy charakteru są w tym kontekście dla Pani ważne? Upór, determinacja i siła pozwoliły mi na osiągnięcie takiej pozycji wśród mężczyzn. Nie wyobrażam sobie teraz bez tych cech swojej pracy.

A co Panią motywuje? Radość budowania czegoś nowego. Przyjemność, że udaje się dobrać fantastycznych ludzi do współpracy, oraz to, że wspólnie tworzymy jedną całość w tych trudnych czasach. Dodatkowym wyzwaniem jest układanie odpowiednio wyważonych relacji kobieta–mężczyzna w prowadzeniu firmy rodzinnej. Jestem przekonana, że mój tata nie do końca wierzył w to, że odnajdę się w jego męskim świecie, a dziś jest mi niezwykle miło widzieć zadowolenie i błysk uznania w jego oczach.

Motywuje mnie osiąganie kolejnych celów, bo to nakręca mnie do podnoszenia poprzeczki. I tak jest też w przypadku projektu Polki Wolności Mają Głos Przeciw Depresji. Jestem pewna, że efekt będzie inspiracją do działania dla innych kobiet.

W jakim miejscu jest teraz firma Wigal i jakie są Państwa dalsze plany?

Marka jest stabilna i wciąż się rozwijamy. Otwieramy kolejne pola działalności spółki. Światowy kryzys w roku 2020 udowodnił nam, że w naszej spółce bardzo potrzebna jest dywersyfikacja.

Wigal jest otwarty na innowacyjne rozwiązania, dzięki którym upraszczamy procesy technologiczne. Odpowiedzialność społeczna i trend eko są na stałe wpisane w działania naszej firmy.