Piłkarze z energię. Znamy zwycięzców TAURON Junior CUP

Piłkarze UKS-u KS Chełmek, Parasola Wrocław i Szkoły Futbolu Staniątki wygrali turniej TAURON Junior Cup. Drużyna z Chełmka oprócz nagród finansowych wywalczyła wyjazd na obóz szkoleniowy na Malcie. W krakowskiej TAURON Arenie po raz piąty spotkały się 24 najlepsze drużyny z południowej Polski, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach.

Publikacja: 11.11.2023 21:00

Piłkarze z energię. Znamy zwycięzców TAURON Junior CUP

Foto: materiały prasowe

Materiał partnera

W rywalizacji rocznika 2014 pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS KS Chełmek, drugie MKS Krakus Nowa Huta, a trzecie CKS Czeladź. Wśród ośmiolatków najlepsi okazali się piłkarze Parasola Wrocław, na drugim stopniu podium zameldowali się zawodnicy LKS Nysa Kłaczyna, a na trzecim KS 94 Rachowice. Rywalizację siedmiolatków wygrali piłkarze Szkoły Futbolu Staniątki, drugie miejsce zajęli zawodnicy Szkoły Futbolu Staniątki 2, a trzecie Parasola Wrocław.

W całym turnieju udział wzięło 100 drużyn. Liczba ta nie jest przypadkowa. Turnieje piłkarskie TAURON Junior Cup zainagurowane zostały w 2018 roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

- W zdrowym ciele, zdrowy duch mówi mądrość ludowa. Nic tak dobrze nie hartuje charakteru, jak sport. Dzięki promocji sportu i aktywnego trybu życia chcemy wychowywać kolejne pokolenia mądrych i dobrych obywateli - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

W krakowskiej TAURON Arenie w 84 meczach padło ponad 300 bramek. Drużyny podzielone na kategorie wiekowe rywalizowały w formule każdy z każdym. Najbardziej emocjonującą rywalizację obserwowaliśmy wśród ośmiolatków. Tu o wygranej zdecydowała dopiero ostatnia kolejka. Atrakcją dla młodych piłkarzy była w tym roku przedmeczowa rozgrzewka, którą poprowadzili piłkarze Rakowa Częstochowa.

- Tegoroczne rozgrywki udowodniły, że nasz turniej wpisał się do kalendarza najważniejszych wydarzeń piłki młodzieżowej w południowej Polsce. Z roku na rok listy startowe zapełniają się coraz szybciej, a na trybunach mamy coraz więcej dopingujących kibiców - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. - Myślimy o rozszerzeniu formuły turnieju, tak by jeszcze więcej zespołów mogło wziąć udział w tym sportowym święcie - dodaje prezes TAURONA.

- Współpraca TAURONA i Stowarzyszenia Siemacha opiera się na przekonaniu, że łączy nas wspólnota wartości, a nie wspólnota interesów. Wierzymy we wszelkie formy współzawodnictwa, w których zasady są jasne i respektowane przez wszystkich. Do takich należy zaliczyć TAURON Junior Cup. W każdej edycji turnieju wspólnie wyzwalamy wielkie pokłady dobrej energii, kształtujemy postawy współpracy i partnerstwa. To słuszny kierunek - tłumaczy ks. Andrzej Augustyński, prezes zarządu Stowarzyszenia Siemacha.

Występujące w finale drużyny rywalizowały o atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają po 10 tys. zł, zaś z trzeciego - 5 tys. zł. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę. Każdy z uczestników otrzymał także pamiątkowy medal i zestawy upominkowe.

Finaliści zostali wyłonieni z grona stu drużyn. Po 30 zespołów wystąpiło w eliminacjach dla województw dolnośląskiego i opolskiego oraz województwa śląskiego, a 40 ekip rywalizowało w Krakowie. Łącznie na boiskach we Wrocławiu, Krakowie i Siemianowicach Śląskich pojawiło się więc niemal tysiąc młodych piłkarzy i piłkarek.

Zwycięzcy TAURON Junior Cup

Rozgrywki eliminacyjne rozpoczęły się 14 października we wrocławskiej Hali Orbita dla województw dolnośląskiego i opolskiego. Awans wywalczyły drużyny: Silesia Żarów oraz UKS FA Bolesławiec (rocznik 2014), MKS Parasol Wrocław, LKS Nysa Kłaczyna i MKS Parasol Wrocław II (rocznik 2015), UKS FA Bolesławiec, Hattrick Głuchołazy oraz MKS Parasol Wrocław (rocznik 2016 i młodsi).

Z małopolskiego turnieju, który odbył się 21 października w krakowskiej Com-Com Zone Nowa Huta, awans do finału wywalczyły zespoły: UKS KS Chełmek, Szkoła Futbolu Staniątki i MKS Krakus Nowa Huta z rocznika 2014; KS Zakopane i KS Zakopane 2 z rocznika 2015 oraz Szkoła Futbolu Staniątki, Szkoła Futbolu Staniątki 2 i AP Masterkids z rocznika 2016.

Ostatnią odsłoną eliminacji był turniej dla województwa śląskiego, który został rozegrany 28 października w Kompleksie Sportowym Michał w Siemianowicach Śląskich. Najlepsze okazały się tam drużyny: CKS Czeladź, UKKS Katowice i AP Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2014; KS 94 Rachowice, UKS Lisek Milówka i Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2015 oraz Przełom Kaniów i AP Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2016.

Patronami honorowym turnieju są: Premier RP Mateusz Morawiecki, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami TAURON Junior Cup są Fundacja TAURON oraz Stowarzyszenie Siemacha.

Materiał partnera

Materiał partnera

W rywalizacji rocznika 2014 pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS KS Chełmek, drugie MKS Krakus Nowa Huta, a trzecie CKS Czeladź. Wśród ośmiolatków najlepsi okazali się piłkarze Parasola Wrocław, na drugim stopniu podium zameldowali się zawodnicy LKS Nysa Kłaczyna, a na trzecim KS 94 Rachowice. Rywalizację siedmiolatków wygrali piłkarze Szkoły Futbolu Staniątki, drugie miejsce zajęli zawodnicy Szkoły Futbolu Staniątki 2, a trzecie Parasola Wrocław.

Pozostało 90% artykułu
Biznes
Jeden diament odmieni los zadłużonego mieszkańca Indii
Biznes
Unikalna kolekcja autografów sprzedana za 78 tys. funtów. Najdroższy Mao Zedong
Biznes
Japończycy kontra turyści. Ceny w restauracjach różne dla miejscowych i gości
Biznes
Wymiany aktywami nie będzie. Bruksela zabrania transakcji z Rosjanami
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Biznes
Bernard Arnault stracił w 2024 r. więcej niż jakikolwiek miliarder