Przygotowana likwidacja firmy a zgoda zastawnika

Czy dopuszczalne jest złożenie wniosku bez pisemnej zgody zastawnika?

Publikacja: 07.11.2023 02:00

Przygotowana likwidacja firmy a zgoda zastawnika

Foto: Adobe Stock

Czy dopuszczalne jest złożenia wniosku o zatwierdzenie warunków sprzedaży przedsiębiorstwa dłużnika, na gruncie art. 56a ust. 2 w zw. z art. 330 Prawa upadłościowego (dalej „p.u.”), bez zgody zastawnika, w sytuacji gdy aktywa dłużnika obciążone są zastawem rejestrowym, a umowa zastawnicza przewiduje przejęcie przedmiotu zastawu na własność oraz jego sprzedaż w trybie art. 24 ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów (dalej „u.z.r.”)?

Pozostało 95% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
W sądzie i w urzędzie
Jak otrzymać bon energetyczny? Jest wzór wniosku
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Administracja
Rzeka zabrała część nieruchomości. Kiedy przysługuje odszkodowanie?