ALL4Kids i Charity Race 2023

ALL4Kids to charytatywna platforma utworzona z inicjatywy Rothschild & Co, która już od kilku lat jednoczy kilkadziesiąt firm i setki pracowników - jednoczy we wspólnym pomaganiu.

Publikacja: 25.05.2023 15:00

ALL4Kids i Charity Race 2023

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym inicjatywy ALL4Kids

Prosta formuła opierająca się na zaangażowaniu jak największej liczby osób do wspólnego działania w szczytnym celu, przynosi coraz większe efekty i przyciąga coraz większe zainteresowanie.

Świadomość społecznej odpowiedzialności biznesu zwiększa się z roku na rok. Wiele firm włączą w swoją strategię zarządzania interes społeczny oraz ekologiczny, a także dbanie o relacje wśród pracowników. Skoro, więc firmy wyznają te same wartości i wyznaczają podobne cele, dlaczego nie połączyć ich sił, co przyniesie większy efekt? To pytanie zadała sobie w 2020 r. firma Rothschild & Co, która w rezultacie stworzyła i koordynuje platformę ALL4Kids.

Projekt zakłada organizację inicjatyw charytatywnych, których głównym celem jest wyrównywanie szans młodych pokoleń, dzieci i młodzieży, a także wspieranie walki ze zmianami klimatycznymi. Platforma ALL4Kids umożliwia przystąpienie do inicjatywy każdej firmie, dla której te cele są bliskie i która dostrzega ogromny potencjał łączenia sił w obszarze dobroczynności. Jak mówi Jacek Chwedoruk, prezes warszawskiego biura Rothschild & Co, istotny jest efekt mnożnika: „Samodzielnie jesteśmy w stanie przeznaczyć istotne, ale jednak ograniczone środki na cele charytatywne i klimatyczne. Zapraszając partnerów do platformy ALL4Kids możemy je pomnożyć kilkadziesiąt razy!".

ALL4Kids dotąd przeprowadziło z sukcesem 5 akcji charytatywnych, w trakcie których dzięki wspólnemu zaangażowaniu firm partnerskich i ich pracowników w sumie udało się zrealizować cele za kwotę prawie miliona złotych. Właśnie teraz, w ramach ALL4Kids trwa kolejna, bo już III edycja flagowej inicjatywy – Charity Race 2023.

Charity Race to wyścig, w którym pracownicy firm wykonują różne aktywności sportowe rywalizując między sobą w 5-osobywch drużynach, jednocześnie ich wysiłek fizyczny przeliczany jest na złotówki, które następnie zasilają konto zbiórki na wybrany cel. Wyścig rozpoczął się 22 maja 2023, a zakończy 28 maja 2023.

W tym roku celem zbiórki jest zebranie środków na sfinansowanie obozu sportowego dla dzieci z niepełnosprawnościami – podopiecznych Stowarzyszenia Ampl Futbol. Stowarzyszenie stworzyło wyjątkową grupę - Futbolową Bandę - pierwszą w Polsce akademię piłkarską dla dzieci i młodzieży z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jej głównym celem jest zwiększanie dostępności do treningów piłkarskich i innych form aktywności sportowych dla dzieci, promowanie integracji społecznej i udzielanie wsparcia emocjonalnego dzieciom i ich rodzinom. Futbolowa Banda zapewnia bezpieczne i przyjazne środowisko dla dzieci, aby mogły rozwijać swoje umiejętności sportowe i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Kluczowym elementem pracy akademii jest również zrozumienie i szanowanie różnych typów niepełnosprawności, aby pomóc każdemu dziecku w osiągnięciu sukcesów na własnych warunkach. Pod opieką Futbolowej Bandy znajduje się obecnie 94 dzieci, które nie mogą się już doczekać letniego obozu!

Do Charity Race 2023 przystąpiło 31 firm, co pokazuje, że z roku na rok zainteresowanie formułą i inicjatywami organizowanymi w ramach ALL4Kids rośnie. Odzwierciedleniem tego jest również udział pracowników, których liczba startujących w wyścigu wynosi ponad tysiąc osób, a ich zaangażowanie poprzez wkład czasu i energii przewyższa najśmielsze oczekiwania!

Integracja w ramach ALL4Kids przynosi wielowymiarowe korzyści:

• dla beneficjentów, którzy zyskują wsparcie finansowe na wskazany cel oraz możliwość zbudowania i kontynuowania relacji z firmami partnerskimi,

• dla firm partnerskich, którym nie jest obca idea CSR i widzą realny wpływ oraz efekty wspólnego pomagania, a także

• dla zaangażowanych pracowników, którzy wpierają szczytne cele i inspirują innych do działania.

ALL4Kids będzie kontynuować swoją misję i już pod koniec roku zorganizuje kolejną, mikołajkową odsłonę akcji charytatywnej, której celem będzie zrealizowanie świątecznych marzeń dzieci. Więcej szczegółów na temat prowadzonych inicjatyw znaleźć można na profilu ALL4Kids na LinkedIn.

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym inicjatywy ALL4Kids

Biznes
Pride Month problemem dla firm? Prawicowe bojkoty mogą być skuteczne
Biznes
Ponad 28 mln zł zebrano podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2023
Biznes
Traktory znikają w Wielkiej Brytanii. Trop prowadzi do Rosji
Biznes
Niezwykła kolekcja legendarnego hollywoodzkiego aktora trafi na licytację
Biznes
Konferencja Infoshare 2023. Festiwal społeczności napędzanej technologią!
Biznes
Aukcja 5G w czerwcu