Materiał powstał we współpracy z HP

Praca zdalna i hybrydowa, spopularyzowana podczas pandemii, zostaje już z nami na stałe. Według prognoz Gartnera do końca 2023 roku 39% zatrudnionych na świecie będzie pracować w trybie hybrydowym. Aż 77% respondentów badania HP Survey Future of Work z 2022 potwierdziło, że preferuje taki model pracy. Pracodawcy starają się więc spełnić te oczekiwania umożliwiając zdalne wykonywania służbowych obowiązków. Do ich realizacji potrzebne są odpowiednie rozwiązania IT Aż 90% osób pracujących w modelu hybrydowym uważa, że dostęp do odpowiednich technologii i narzędzi jest kluczowy, ich brak zmniejsza efektywność i utrudnia współpracę pomiędzy członkami zespołów.

Dla pracowniku zdalnych i hybrydowych najważniejszym sprzętem jest dobry laptop z funkcjami wspierającymi bezpieczeństwo i komunikację. Parametry jakie powinien posiadać w dużej mierze zależą od charakteru wykonywanych zadań, copywriter będzie miał przecież inne wymagania niż specjalista IT czy grafik. Wybierając sprzęt warto zwrócić uwagę na komputery HP z serii Elite, które są w stanie zaspokoić bardzo różnorodne potrzeby użytkowników.

Najważniejsze cechy laptopa do pracy zdalnej, niezależnie od wykonywanej profesji, to z pewnością:

• Przekątna ekranu. W przypadku osób często przemieszczających się, sprawdzi się urządzenie z 14 calowym wyświetlaczem. To wystarczająca wielkość dla komfortu pracy. Przy trybie bardziej stacjonarnym sprzęt może być większy. Laptopy HP EliteBook występują w szeregu wariantów, z ekranami o przekątnych od 12,5 do 15,6 cala.

• Wystarczająco pojemny dysk – optymalnie to 256 GB lub 512 GB. Choć oczywiście, zależnie od ilości dokumentu do przechowywania, może być większy.

• Bezpieczeństwo. Przykładowo: w laptopach biznesowych HP przekrój zabezpieczeń jest szeroki. To oprogramowanie antywirusowe i antysmamowe (HP Sure Sense, HP Sure Click); ochrona przed visual hacling (narzędzie Sure View zwężające o 70 stopni kąty widzenia, co redukuje do 95% światła widzialnego podczas patrzenia pod kątem i uniemożliwia podglądanie informacji na ekranie); bezpieczna kamera (HP Privacy Camera - zakrywasz ją kiedy chcesz).

• Mocna bateria. Warto zainwestować w laptopy pracujące bez ładowania kilkanaście godzin, jak np. HP Elite Dragonfly G3, który pozwala pracować na baterii ponad 19 godzin, czy pracujący 14 godzin HP EliteBook 840 G9.

• Waga urządzenia powinna być niewielka, gdy będzie służył jako sprzęt mobilny. HP oferuje lekkie laptopy o wadze 1 kg (np. HP Elite Dragonfly G3) czy 1,43 kg (np. HP EliteBook 840 G9).

Dobra komunikacja zwiększa efektywność pracy

Podczas pracy zdalnej i hybrydowej bardzo często zachodzi konieczność komunikowania się ze współpracownikami, klientami i kontrahentami. Kontakty takie wymagają, by komputer używany do spotkań (ewentualne wzbogacony i dodatkowe asesoria) gwarantował czysty dźwięk z eliminacją szmerów i szybkie bezpieczne połączenia wi-fi. W komputerach HP możemy znaleźć wszystkie te funkcje: np. HP Elite Dragonfly są opcjonalnie wyposażone w modemy 5G LTE i oferują połączenia w technologii wi-fi 6 o gigabitowej prędkości. Ma to dla dobrej komunikacji duże znaczenie, bo Wi-Fi 6 w porównaniu do swojego poprzednika umożliwia osiągnięcie dużo większej prędkości przesyłu danych – aż do 10 Gb/s. Świetny i czysty dźwięk może zagwarantować natomiast system audio Bang & Olufsen (np. w limitowanej serii laptopów HP - EliteBook Folio 1020 Bang & Olufsen ). System audio wspomagany jest przez AI i zapewnia niestandardowe dostrojenie wbudowanych głośników oraz słuchawek.

A jeśli już mowa o słuchawkach to warto nabyć słuchawki HP USB G2 Stereo Headset. Ich budowa świetnie tłumi zakłócenia, można więc nich pracować bez problemu nawet w najgłośniejszych miejscach.

Dla wymagających użytkowników HP oferuje od 2021 roku HP Presence - pakiet skalowalnych usług dla przestrzeni konferencyjnych dowolnej wielkości, który umożliwia bezproblemową współpracę zapewniając, dzięki funkcjom głosowym, wideo i różnym czujnikom, wrażenie niemal realnego uczestniczenia w spotkaniu. Nowa generacja urządzeń HP EliteBook i ProBook posiada funkcje współpracy z HP Presence, w tym w innowacyjne funkcje audio i video. Na przykład HP Elite Dragonfly G3 jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli, dzięki której osoby biorące udział w spotkaniu online widzą się wyraźnie oraz posiada doskonale czysty dźwięk dzięki Bang & Olufsen. Natomiast pracownicy zdalni, którzy wolą komputer stacjonarny, mogą wybrać HP EliteOne 840 G9 Full HD All-in-One, również współpracujący z HO Presence.

Materiał powstał we współpracy z HP