Materiał powstał we współpracy z firmą HP

Coraz częściej pracujemy zdalnie i nie jesteśmy przywiązani do biurka w firmie. Możemy pójść z laptopem do parku lub swoje służbowe zadania wykonywać w ulubionej kawiarni, czy innej przestrzeni publicznej. Laptopy zabieramy też ze sobą w podróże służbowe i prywatne, korzystamy z nich w hotelach, na dworcach i lotniskach. W przypadku pracy mobilnej istotne są takie cechy jak: ciężar urządzenia i wydajna bateria, która wystarczy na wiele godzin bez ładowania. Ważne też, by sprzęt był bezpieczny. I nie chodzi tu tylko o bezpieczeństwo w kontekście zagrodzeń płynących z sieci, ale także prywatność i poufność danych wyświetlanych na ekranie. Wszystkie te parametry posiadają urządzenia HP z linii EliteBook. Waga niektórych z nich wynosi jedynie 1 kg, są więc idealne do przemieszczania się z nimi.

Bateria może wystarczyć na kilkanaście godzin

Wytrzymałość baterii bywa różna i zależy nie tylko od jej pojemności, ale też od charakteru wykonywanej pracy. Pisanie tekstów jest dla baterii mniej wyczerpujące, natomiast podczas wymagającej gry wyczerpie się znacznie prędzej. Baterie o pojemności 2200-2600 mAh zapewniają średnio od 3 do 5 godzin pracy urządzenia, a najpopularniejsze i najczęściej spotykane na rynku baterie o pojemności 4400 mAh pozwolą na 6 do 8 godzin. Warto jednak zainwestować w laptopy, które będą mogły pracować bez ładowania kilkanaście godzin. Np. HP Elite Dragonfly G3 opcją szybkiego ładowania może pracować na baterii ponad 19 godzin, a HP EliteBook 840 G9 - 14 godzin. Oczywiście z czasem bateria zaczyna ulegać degradacji i wówczas konieczna jest jej wymiana, ale proces ten jest długi, bo trwa kilka lat. Eksperci radzą, by nie rozładowywać baterii do końca, wówczas jej żywotność będzie dłuższa.

HP Elite Dragonfly G3

HP Elite Dragonfly G3

materiały prasowe

Nie daj szansy wizualnym hakerom

O bezpieczeństwie związanym z korzystaniem z Internetu mówi się wiele. Natomiast znacznie rzadziej porusza się temat tzw. visual hackingu, który stwarza realne ryzyko naruszenia danych. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez View Sonic pracownicy w stacjonarnych biurach nie zauważają 68 proc. wizualnego hackingu. Może trudno się temu dziwić, bo jak oblicza 3M włamania tego typu trwają zazwyczaj mniej niż 15 minut. W przestrzeniach publicznych jest zagrożonych 52 proc. ekranów, o czym pracujący mobilnie powinni pamiętać.

Wizualna ochrona danych jest absolutnie konieczna w przypadku, gdy na ekranie pojawiają się wrażliwe dane i dane osobowe wyświetlone podczas przeglądania dokumentacji medycznej, transakcji finansowych lub prac chronione umowami o zachowaniu poufności. Ochrona ekranu jest też wskazana w każdym przypadku gdy pracuje się w przestrzeni publicznej, bo nigdy nie wiadomo, kto spogląda na ekran. Nie jest trudno, przy powszechności smartfonów zrobić zdjęcie lub nagrać video, by przechwycić ważne informacje. Dlatego zabezpieczanie ekranu to ważny element bezpieczeństwa. W komputerach biznesowych HP, takich jak m. in. EliteBook z serii 800, dostępny jest opcjonalnie mechanizm Sure View. To technologia opracowana przez HP we współpracy z firmą 3M, która pozwala chronić treści wyświetlane na ekranie przed wzrokiem postronnych osób. W każdej chwili można ją włączyć i wyłączyć naciskając odpowiednia kombinację klawiszy. Kiedy Sure View jest włączony laptop zwęża o 70 stopniu kąty widzenia zmniejszając podświetlenie matrycy, co redukuje do 95 proc. procent światła widzialnego podczas patrzenia pod kątem i uniemożliwia innym osobom podglądanie informacji na ekranie. Są one natomiast czytelne dla osoby siedzącej naprzeciw komputera. Sure View wpływa nieznacznie na czas pracy na akumulatorze, co najwyżej zmniejsza go o 15-20 proc.

HP EliteBook 840

HP EliteBook 840

materiały prasowe

Zamknij oko Wielkiego Brata – czyli mała sztuczka z kamerą

Ochrona mobilnego sprzętu dotyczy też kamery. Przejęcie kamery przez hakera i śledzenie użytkownika może być bowiem bardzo dotkliwe w skutkach. Przejęcie kamery jest także bardzo niebezpieczne dla osób korzystających z laptopa do celów biznesowych. Cyberprzestępcy nie tylko mogą podejrzeć co dzieje się w biurze, ale również przejąć urządzenie w momencie wideokonferencji, bądź mieć wgląd do dokumentów znajdujących się w obrębie kamery. HP oferuje w EliteBook narzędzie HP Privacy Camera. Nie jest to żadna dodatkowa programowa warstwa ochrony, tylko mechanizm, który zapewnia możliwość fizycznego zasłonięcia jednym ruchem palca wbudowanej w komputer kamerki. Nawet jeśli włamywacz przejmie kontrolę nad służbowym komputerem, to przez oko kamery internetowej niczego nie zobaczy. Mechanizmy typu Sure View czy HP Privacy Camera powinny być standardem w każdym służbowym laptopie.

Materiał powstał we współpracy z firmą HP