Bartosz Merczyński: Bez zaufania nie będzie zgody na restrukturyzację

Rozmów z wierzycielami nie rozpoczynamy, dopiero gdy dług stał się wymagalny, a rozmawiając, musimy pokazać, jak chcemy zrestrukturyzować zadłużenie – mówi Bartosz Merczyński, partner w Allen & Overy, A. Pędzich sp. k.

Publikacja: 28.03.2023 10:30

Bartosz Merczyński: Bez zaufania nie będzie zgody na restrukturyzację

Foto: Adobe Stock

Restrukturyzacja to słowo, którego obawiają się i pracownicy, i pracodawcy, a ostatnio jest ono odmieniane niemal przez wszystkie przypadki. Rzeczywiście jest się czego bać?

Jeżeli mówimy o restrukturyzacji finansowej, restrukturyzacji zadłużenia, a tym jako prawnik przede wszystkim się zajmuję, to brak reakcji na kryzys, na problemy i załamania, które przychodzą w cyklu życia każdego przedsiębiorstwa, może być bardzo kosztowny. Brak działań naprawczych zazwyczaj powoduje niewypłacalność, niewypłacalność powoduje upadłość, upadłość powoduje, że firma musi zniknąć z rynku. To brak restrukturyzacji powinien być podstawą do obaw.

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo karne
Przeszukanie u posła Mejzy. Policja znalazła nieujawniony gabinet
Prawnicy
Awans prokuratora szykanowanego za Ziobry i Święczkowskiego
Prawo karne
Prokuratura przeszukała dom Zbigniewa Ziobry. "Okien nie wybijano"
Edukacja i wychowanie
Rozporządzenie o likwidacji zadań domowych niezgodne z Konstytucją?
Praca, Emerytury i renty
Są nowe tablice GUS o długości trwania życia. Emerytury będą niższe