"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym wydarzenia
Tegoroczna edycja udowodniła, że kobiety coraz śmielej stawiają na karierę w obszarze nowych technologii. Aż 68 proc. wszystkich partycypujących stanowiły studentki. Uczestnicy programu mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności w ramach globalnego konkursu Tech4Good, a polski zespół HuaSquad został wyróżniony wśród sześciu najlepiej ocenionych projektów z Europy.
Seeds For The Future to flagowy program Huawei, mający na celu wsparcie studentów planujących swoją karierę w sektorze ICT. Wśród omawianych trendów w ICT znalazły się takie obszary jak AI, 5G, chmura obliczeniowa czy Metaverse. Istotnym punktem programu był też konkurs Tech4Good, podczas którego zespoły opracowały własne technologie pozytywnego wpływu. Inicjatywa otrzymała szerokie wsparcie ze strony uczelni wyższych oraz organizacji akademickich, a także przedstawicieli świata biznesu. Projekt rokrocznie spotyka się także z niemałym zainteresowaniem wśród polskich studentów, a w trakcie rekrutacji do IX edycji programu padł rekord zgłoszeń, których liczba wyniosła aż 163. Kandydaci pochodzili z ponad 40 uczelni wyższych w Polsce.
Żyjemy w świecie kontrastów – z jednej strony mamy dostęp do najnowszych technologii tego świata na wyciągnięcie ręki, z drugiej zaś stajemy twarzą w twarz z ogromnymi wyzwaniami, takimi jak zmiana klimatu czy niezwalczone po dziś dzień nierówności. Huawei chce dawać Wam szansę na zdobywanie wiedzy najwyższej jakości pod okiem czołowych ekspertów z branży. Już po raz dziewiąty organizujemy dla Was program Seeds For The Future, bo wiemy, że niejednemu studentowi i studentce pozwolił on rozwinąć swoje skrzydła i zrealizować pomysły, o których wcześniej nawet nie śnili – komentował podczas Ceremonii Otwarcia Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
W tym roku pod czujnym okiem ekspertów i mentorów szkoliło się ostatecznie aż 50 zakwalifikowanych studentek i studentów z całej Polski. Wytypowano także 10 najbardziej aktywnych uczestników, którzy otrzymali nowoczesny sprzęt od Huawei. Na podium stanęła Marcelina Stasik z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, tuż za nią znalazł się Dominik Strama z Politechniki Warszawskiej, a na 3 miejscu Adrian Przybysz z Collegium Da Vinci. Za sukces tegorocznej edycji należy uznać fakt, że aż 68% wszystkich partycypujących stanowiły studentki, co wyraźnie pokazuje, rosnące zainteresowanie kobiet branżą nowych technologii. Wbrew pozorom, wśród uczestników znaleźli się także reprezentanci innych kierunków niż STEM na przykład prawa, psychologii czy kognitywistyki.