fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zuzanna Dąbrowska

Komentarze

Nasza społeczna maskarada

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki. Według Onetu ten pierwszy jest zakażony koronawirusem

Z reguły polityków nawołuje się do zrzucenia masek i pokazania „prawdziwego oblicza”. Teraz, w pandemii, należy chyba jednak zmienić taktykę i wezwać wybrańców narodu do tego,...

Dąbrowska:

Komentarze

Do władzy po grzbietach norek

Jarosław Kaczyński przeprowadza właśnie kolejne wybory. Po samorządowych, europejskich, parlamentarnych i prezydenckich przyszła kolej na ponowny wybór prezesa PiS. Do...

Dąbrowska:

Analizy

Fighterzy i celebryci

Liderzy trzech lewicowych formacji - Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Adrian Zandberg

„Jesienna ramówka”, to hasło przeniesione do polityki ze stacji telewizyjnych. To też niezłe narzędzie do prezentacji programu Lewicy. Chyba że forma zniszczy treść.

Dąbrowska:

Analizy

Do Trójki już nie zapraszamy

Nowe kierownictwo anteny nie spotkało się z pracownikami, większość dziennikarzy wzięła urlopy lub zwolnienia.„Oszukali nas” - mówią o politykach PiS.

Dąbrowska:

Komentarze

Koronawirus obnaża nasz świat

„Nie pomogą wyższe kary, jeśli najważniejsi politycy wciąż będą się pokazywać bez maseczek”.

Tylko globalna, państwowa i ludzka odpowiedzialność jest w stanie stworzyć takie standardy postępowania, które dadzą nadzieję na powszechny dostęp do szczepionki.

Dąbrowska:

Analizy

Nie strzelać, tylko przegłosować

W oknie wisiał biura SLD plakat Roberta Biedronia. - Nienawiść w naszym kraju przekracza wszelkie granice - komentował kandydat Lewicy na prezydenta.

Wybory się skończyły, ale niesmak pozostał. I wszystko wskazuje na to, że zostanie z nami na długo. Bo plucie i hejt to wysoka cena za wysoką frekwencję.

Dąbrowska:

Analizy

Bajka o bezpartyjnym uprawianiu polityki

Zamiast budować lepszej jakości partie, co i rusz różni outsiderzy polityki powołują do życia byty, które mają partiami nie być. Po wstępnym sukcesie owe byty znikają.

Dąbrowska:

Analizy

Kampania strachu i propagandy TVP

Przed wyborami państwowa telewizja zdecydowała się na uprawianie ostrej krucjaty informacyjno-komentarzowej. Czy czeka nas teraz dokręcenie śruby?

Dąbrowska:

Analizy

Czy premier zabrał mój płaszcz?

Wybory prezydenckie organizowano w warunkach nadzwyczajnych. To jednak nie znaczy, że rząd miał prawo działać poza prawem i pozostać bezkarny.

Dąbrowska:

Komentarze

To nie walka, to ujadanie

Dziś okazuje się, że podpisana przez prezydenta Dudę Karta Rodziny ma służyć emerytom i godnemu życiu, a nie walce z seksualizacją dzieci przez gejów

Polska scena polityczna i tak jest bardzo brutalna i nieprzyjemna. Nie ma potrzeby, by przy okazji walki o głosy cierpieli zwykli ludzie – kimkolwiek są. Politycy powinni szukać...

Dąbrowska:

Analizy

Akcja „Hiacynt” według PiS

Słowa polityków PiS piętnujące osoby homoseksualne są pożywką polityczną i dla nich, i dla ich przeciwników. Niestety, okrucieństwo, które za nimi stoi, umyka uwadze komentatorów.

Dąbrowska:

Komentarze

PiS mobilizuje wyborców opozycji

- Zaproponowałem panu premierowi, aby wystąpił o wotum zaufania dla rządu, by zakończyć ten proces, w którym przeszkadza się większości parlamentarnej w działaniach związanych z walką z pandemią - powiedział w Sejmie prezydent Andrzej Duda.

Na przekonanie wyborców, że prezydent Andrzej Duda jest silnym i wpływowym politykiem, jest już trochę za późno. Trzeba było wcześniej traktować go w taki właśnie sposób, to...

Dąbrowska:

Analizy

Urny bez wirusa

Marszałek Sejmu ogłosiła termin wyborów, ale wcale się przy tym nie cieszyła. Raczej wyglądała na niezadowoloną i rozdrażnioną. I słusznie.

Dąbrowska:

Komentarze

Opozycja natychmiast do poprawki

Ponure miny liderów Zjednoczonej Prawicy nie powinny cieszyć opozycji. Oni chcą wygrać wybory bez uśmiechu, stosując wszystkie możliwe środki. I nie da się ich pokonać, walcząc...

Dąbrowska:

Komentarze

Nowa twarz PiS, nieznana twarz KO

Kto zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską?

Skoro wybory mają zacząć się od nowa, to potrzebne jest nowe otwarcie. PiS ma być milsze, co będzie jak na tę partię zmianą rewolucyjną. A Platforma Obywatelska? Miła już była i...

Dąbrowska:

Komentarze

Zamach kwietniowy

Wybory prezydenckie jak widmo krążą nad Polską, a wraz z nimi polityczny scenariusz. Najgorszy z możliwych.

Dąbrowska:

Analizy

W maju prezydenta wybierze koronawirus

Jeśli wybory odbędą się w przewidzianym, wiosennym terminie, to wygra je pandemia, nie Andrzej Duda. A jej skutki i tak uderzą ?w obóz Zjednoczonej Prawicy.

Dąbrowska:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA