fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zuzanna Dąbrowska

Analizy

Bajka o bezpartyjnym uprawianiu polityki

Zamiast budować lepszej jakości partie, co i rusz różni outsiderzy polityki powołują do życia byty, które mają partiami nie być. Po wstępnym sukcesie owe byty znikają.

Dąbrowska:

Analizy

Kampania strachu i propagandy TVP

Przed wyborami państwowa telewizja zdecydowała się na uprawianie ostrej krucjaty informacyjno-komentarzowej. Czy czeka nas teraz dokręcenie śruby?

Dąbrowska:

Analizy

Czy premier zabrał mój płaszcz?

Wybory prezydenckie organizowano w warunkach nadzwyczajnych. To jednak nie znaczy, że rząd miał prawo działać poza prawem i pozostać bezkarny.

Dąbrowska:

Komentarze

To nie walka, to ujadanie

Dziś okazuje się, że podpisana przez prezydenta Dudę Karta Rodziny ma służyć emerytom i godnemu życiu, a nie walce z seksualizacją dzieci przez gejów

Polska scena polityczna i tak jest bardzo brutalna i nieprzyjemna. Nie ma potrzeby, by przy okazji walki o głosy cierpieli zwykli ludzie – kimkolwiek są. Politycy powinni szukać...

Dąbrowska:

Analizy

Akcja „Hiacynt” według PiS

Słowa polityków PiS piętnujące osoby homoseksualne są pożywką polityczną i dla nich, i dla ich przeciwników. Niestety, okrucieństwo, które za nimi stoi, umyka uwadze komentatorów.

Dąbrowska:

Komentarze

PiS mobilizuje wyborców opozycji

- Zaproponowałem panu premierowi, aby wystąpił o wotum zaufania dla rządu, by zakończyć ten proces, w którym przeszkadza się większości parlamentarnej w działaniach związanych z walką z pandemią - powiedział w Sejmie prezydent Andrzej Duda.

Na przekonanie wyborców, że prezydent Andrzej Duda jest silnym i wpływowym politykiem, jest już trochę za późno. Trzeba było wcześniej traktować go w taki właśnie sposób, to...

Dąbrowska:

Analizy

Urny bez wirusa

Marszałek Sejmu ogłosiła termin wyborów, ale wcale się przy tym nie cieszyła. Raczej wyglądała na niezadowoloną i rozdrażnioną. I słusznie.

Dąbrowska:

Komentarze

Opozycja natychmiast do poprawki

Ponure miny liderów Zjednoczonej Prawicy nie powinny cieszyć opozycji. Oni chcą wygrać wybory bez uśmiechu, stosując wszystkie możliwe środki. I nie da się ich pokonać, walcząc...

Dąbrowska:

Komentarze

Nowa twarz PiS, nieznana twarz KO

Kto zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską?

Skoro wybory mają zacząć się od nowa, to potrzebne jest nowe otwarcie. PiS ma być milsze, co będzie jak na tę partię zmianą rewolucyjną. A Platforma Obywatelska? Miła już była i...

Dąbrowska:

Komentarze

Zamach kwietniowy

Wybory prezydenckie jak widmo krążą nad Polską, a wraz z nimi polityczny scenariusz. Najgorszy z możliwych.

Dąbrowska:

Analizy

W maju prezydenta wybierze koronawirus

Jeśli wybory odbędą się w przewidzianym, wiosennym terminie, to wygra je pandemia, nie Andrzej Duda. A jej skutki i tak uderzą ?w obóz Zjednoczonej Prawicy.

Dąbrowska:

Analizy

Ludowcy z głową na srebrnej tacy

PO i PSL rozmawiają o stworzeniu koalicji na wybory do Sejmu

„Idą samodzielnie, ale się nie cieszą” - tak stan ducha ludowców można było opisywać w poniedziałek. Pewne jest jedno: rozmowy z Platformą zamarły.

Dąbrowska:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA