fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Tumidalski

Opinie

Niezasłużony afront wobec RPO

Adam Bodnar

Z niezrozumiałych powodów szef sejmowej komisji sprawiedliwości doprowadził do skandalu odbierając głos rzecznikowi praw obywatelskich i pozwalając na publiczne poniżenia jego...

Tumidalski:

Opinie

Niepotrzebna tajność w sprawie boksera

Dawid Kostecki

To, co dzieje się wokół śmierci Dawida Kosteckiego za kratami, nie przysparza zaufania wymiarowi sprawiedliwości. Szkoda, że nie można tej sprawy wyjaśnić transparentnie.

Tumidalski:

Opinie

Hejt w służbie państwa czyli Emi w KRS

Trudno uwierzyć, że hejterka samodzielnie i bez niczyjego przyzwolenia mogła wpływać nie tylko na kształt informacji prasowych, ale także na działania organów państwa.

Tumidalski:

Opinie

Unikaj procesów, obywatelu

Reforma procedury cywilnej, czyli spadek po wiceministrze Piebiaku, powoduje nieoczekiwane kłopoty i zniechęca do korzystania z prawa do sądu.

Tumidalski:

Opinie

Sędziowie: jak być alfą i omegą

Wydarzenia wokół sądów i list poparcia dla kandydatów do KRS społecznego szacunku Temidzie nie przysporzą. Tym trudniej będzie sędziom sądzić.

Komentuje Wojciech Tumidalski

Rodzina

Szczep się, jeśli chcesz do szkoły

Rząd federalny chce uchwalenia prawa, na mocy którego osoba niezaszczepiona przeciw odrze nie uzyska dostępu do placówek opieki społecznej, publicznych szkół ani przedszkoli.

Opinie

W sądownictwie robi się duszno

Wojciech Tumidalski

Sędzią jest się nie tylko w czasach spokojnych, ale też w trudnych i burzliwych. Coraz częściej jednak słychać: „Mam dość".

Tumidalski:

Opinie

Jak powstaje nadzwyczajna kasta

Na naszych oczach tworzy się nowa elita sądownictwa. Coraz bardziej pasuje do niej określenie „nadzwyczajna kasta", ale w innym znaczeniu, niż to nadane przez jego autorkę.

Tumidalski:

Opinie

Sądny czas dla sędziów dobrej zmiany

Mylił się ten, kto miał nadzieję, że rządy prawa w Polsce przestaną interesować Komisję Europejską. Na zmianie kursu nowej komisji też bym nie liczył.

Tumidalski:

Opinie

Ta ustawa frankowiczom nie pomoże

Sejm uchwali ustawę o frankowiczach bez większego znaczenia dla zainteresowanych, którzy pójdą do sądu – jak radził im prezes Kaczyński. Gdy wyrok będzie niepomyślny, jak...

Tumidalski:

Opinie

Traktor dręczy sumienia komorników

Błędy w decyzji o wydaleniu z zawodu komornika za sprawę zajęcia traktora to wynik atmosfery moralnego wzmożenia. Uchylił ją sąd, więc sprawa wróci, choć komornicy pewnie...

Tumidalski:

Opinie

I ty zostaniesz rolnikiem

Uwolnienie handlu ziemią rolną na wsi i w mieście rozwiąże kilka doraźnych problemów, ale i stworzy nowe.

Tumidalski:

Opinie

Było, minęło i nie wróci

Niektórych rozwiązań prawnych nie da się przywrócić. Żadna władza nie lubi oddawać narzędzi, które czasem mogą jej się przydać.

Komentuje Wojciech Tumidalski

Opinie

Państwo ma karać, a nie się mścić

Zatrzymanie młodego mężczyzny podejrzanego o okrutną zbrodnię zabójstwa 10-latki wyzwoliło w dużej części naszych rodaków demon zemsty. Obrywa Rzecznik Praw Obywatelskich i...

Zabójstwo 10-latki:

Opinie

Handel fakturami kwitnie

Szkoda, że fiskus, mając wszelkie uprawnienia, łącznie z operacyjnymi, nie umie wytropić tego, do czego bez trudu dociera dziennikarz.

Tumidalski:

Opinie

Falenta chce być jak Kamiński i Wąsik

Marek Falenta

Gdyby nie bezprecedensowe ułaskawienie ministrów Kamińskiego i Wąsika Markowi Falencie nie przyszłoby do głowy wielokrotne domaganie się tego samego od prezydenta w swojej sprawie.

Tumidalski:
REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA