fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Tumidalski

Opinie

Po co komu tacy sędziowie w Trybunale?

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz

Gdy do Trybunału Konstytucyjnego trafią osoby będące do wczoraj czynnymi politykami, będą tam nieprzydatne, bo muszą się wyłączyć z orzekania w sprawie każdej ustawy, w...

Tumidalski:

Opinie

Bomba TSUE z opóźnionym zapłonem

Rządzący nie powinni być zaskoczeni tym, że Luksemburg pozwolił Sądowi Najwyższemu zakwestionować niezależność Izby Dyscyplinarnej i upolitycznienie KRS. Ale nie wyręczy Sądu...

Tumidalski:

Opinie

Drogi zachodnie, a w sercach Wschód

Spróbujmy wyjąć z bieżących sporów i podziałów kilka spraw ważnych dla wszystkich, a wśród nich bezpieczeństwo na drogach. Policja zadba o nie lepiej, jeśli będzie się cieszyć...

Tumidalski:

Opinie

Oby wolne sądy przyśpieszyły

Kto skutecznie zreformuje sądy, by procesy trwały krócej, ten zyska chwałę w gremiach prawniczych i reelekcję. PiS kolejny raz próbuje tej sztuki. Dotąd nie wychodziło.

Tumidalski:

Prawo drogowe

Stop warchołom drogowym

Polscy kierowcy tak bardzo lekceważą prawo, że lepsze już wąskie ulice i korki niż królestwo świętej przepustowości pełne ofiar wypadków.

Tumidalski:

Opinie

Niezasłużony afront wobec RPO

Adam Bodnar

Z niezrozumiałych powodów szef sejmowej komisji sprawiedliwości doprowadził do skandalu odbierając głos rzecznikowi praw obywatelskich i pozwalając na publiczne poniżenia jego...

Tumidalski:

Opinie

Niepotrzebna tajność w sprawie boksera

Dawid Kostecki

To, co dzieje się wokół śmierci Dawida Kosteckiego za kratami, nie przysparza zaufania wymiarowi sprawiedliwości. Szkoda, że nie można tej sprawy wyjaśnić transparentnie.

Tumidalski:

Opinie

Hejt w służbie państwa czyli Emi w KRS

Trudno uwierzyć, że hejterka samodzielnie i bez niczyjego przyzwolenia mogła wpływać nie tylko na kształt informacji prasowych, ale także na działania organów państwa.

Tumidalski:

Opinie

Unikaj procesów, obywatelu

Reforma procedury cywilnej, czyli spadek po wiceministrze Piebiaku, powoduje nieoczekiwane kłopoty i zniechęca do korzystania z prawa do sądu.

Tumidalski:

Opinie

Sędziowie: jak być alfą i omegą

Wydarzenia wokół sądów i list poparcia dla kandydatów do KRS społecznego szacunku Temidzie nie przysporzą. Tym trudniej będzie sędziom sądzić.

Komentuje Wojciech Tumidalski

Rodzina

Szczep się, jeśli chcesz do szkoły

Rząd federalny chce uchwalenia prawa, na mocy którego osoba niezaszczepiona przeciw odrze nie uzyska dostępu do placówek opieki społecznej, publicznych szkół ani przedszkoli.

Opinie

W sądownictwie robi się duszno

Wojciech Tumidalski

Sędzią jest się nie tylko w czasach spokojnych, ale też w trudnych i burzliwych. Coraz częściej jednak słychać: „Mam dość".

Tumidalski:
REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA